Qoʻriqlash boʻlinmalarida kadrlar bilan ishlash tizimini takomillashtirish boʻyicha kengaytirilgan yigʻilish boʻlib oʻtdi
Qoʻriqlash boʻlinmalarida kadrlar bilan ishlash tizimi samaradorligini oshirish, xodimlarni tayyorlash va qayta tayyorlash, boʻsh lavozimlarni istiqbolli kadrlar bilan toʻldirish mexanizmini takomillashtirish, tizimda xizmat va ijro intizomini mustahkamlash hamda korrupsiyaviy omillarni bartaraf etish, xodimlar va ularning oila aʼzolarining ijtimoiy himoyasini kuchaytirish masalalariga bagʻishlangan kadrlar bilan ishlash yoʻnalishining kengaytirilgan yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishda Qoʻriqlash Departamenti rahbariyati, hududiy boʻlinmalar rahbarlarining kadrlar bilan ishlash boʻyicha oʻrinbosarlar va yoʻnalishlar boʻyicha boshqaruv apparatining boshqarma va mustaqil boʻlimlar rahbarlari ishtirok etishdi.
Tadbir boshida Qoʻriqlash Departamenti rahbariyati tomonidan kadrlar bilan ishlash yoʻnalishida oʻtdan davr mobaynida amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi. Rahbarlar tomonidan xodimlarni xizmatga qabul qilishda yoʻl qoʻyilayotgan kamchiliklar, ularni bartaraf etish mexanizmlari, boʻsh lavozimlarni istiqbolli kadrlar bilan toʻldirish mexanizmlarini takomillashtirish, xizmat va ijro intizomini mustahkamlash hamda korrupsiyaviy omillarni bartaraf etish boʻyicha aniq vazifalar belgilab olindi.
Shuningdek, xodimlar va ularning oila aʼzolarining ijtimoiy himoyasini kuchaytirish, moddiy-texnika taʼminotini yaxshilash hamda xizmat faoliyati uchun qulay shart-sharoit yaratish masalalari koʻrib chiqildi.
Tadbirda sohadagi islohotlarni amalga oshirishda kadrlar salohiyatini oshirish, zamonaviy bilim va koʻnikmalarni joriy etish hamda xodimlarning kasbiy malakasini muntazam ravishda rivojlantirish muhim omil ekani taʼkidlandi.
Yigʻilish yakunida belgilangan vazifalarning oʻz vaqtida va samarali ijrosini taʼminlash boʻyicha masʼul rahbar va mutasaddilarga tegishli topshiriqlar berildi.

An expanded meeting was held on the issues of improving the system of working with personnel in protection units
An expanded meeting was held on issues related to improving the effectiveness of the personnel management system in protection units, training and retraining of employees, improving the mechanism for staffing vacant positions with promising personnel, strengthening official and executive discipline in the system and eliminating corruption factors, strengthening social protection for employees and their families.
The event was attended by the leadership of the Department of Protection, deputy heads of territorial human resources departments and heads of departments and independent departments of the management staff in the following areas.
The speakers summed up the work done by the management of the Department of Protection to work with personnel over the past period. In addition, specific tasks were identified to eliminate deficiencies in the recruitment of employees, improve mechanisms for staffing vacant positions with promising personnel, strengthen official and executive discipline, and curb cases of corruption.
At the same time, issues of strengthening the social protection of employees and their families, improving material and technical support and creating favorable conditions for professional activity were considered. It was noted at the event that the increase of human resources, the introduction of modern knowledge and skills, as well as the continuous development of professional qualifications of employees are important factors in the implementation of reforms in the field.
Following the meeting, responsible managers and officials were given appropriate instructions to ensure timely and effective implementation of the tasks set.