Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармасида навбатдаги учрашув ўтказилди
Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармасида ходимларнинг ҳуқуқий билимларини ошириш ва йўл қўйилиши мумкин бўлган интизом бузиш ҳолатларини ҳамда жиноятчиликларнинг олдини олишга қаратилган учрашув ўтказилди.
Унда Қўриқлаш бошқармасининг туман-шаҳар Қўриқлаш бўлимларида хизмат қилаётган ходимларни видеоселектор тарзида иштироки таъминланди. Тадбир давомида ходимлар хизмат интизоми ва қонунчиликка риоя қилишлари, фуқаролар билан хушмуомалада бўлишлари, ижрочилик интизомига риоя қилишлари бўйича алоҳида тўхталиб ўтилди.
Бундан ташқари масъуллар томонидан қонунчиликдаги янгиликлар ҳамда норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар билан ишлаш тартиби тўғрисида маълумотлар берилди. Ўтган давр мобайнида тизимда ижрочилик ва хизмат интизоми бузилиш ҳолатлари аниқ мисоллар билан келтириб ўтилди ва булар учун жавобгарлик асосларига ҳам алоҳида тўхталиб ўтилди.
Очиқ мулоқот тарзида ўтган суҳбат якунида ходимлар ўзларини қизиқтирган саволларига батафсил жавоблар олишди.

В Управлении охраны Сырдарьинской области состоялась значимая встреча
В Управлении охраны Сырдарьинской области проведено мероприятие, направленное на укрепление правовых знаний сотрудников и пресечение возможных нарушений служебной дисциплины и противоправных действий.
В мероприятии приняли участие сотрудники районных и городских отделов охраны в формате видеоконференции. Основное внимание на встрече было уделено вопросам соблюдения служебной дисциплины, законодательства и этических норм при взаимодействии с гражданами, а также укреплению исполнительской дисциплины.
Представители руководства подробно ознакомили сотрудников с последними изменениями в законодательстве и особенностями работы с нормативно-правовыми актами. Были рассмотрены конкретные случаи нарушений служебной и исполнительской дисциплины, произошедшие за отчётный период, а также детально разобраны меры ответственности за подобные нарушения.
Встреча завершилась в формате открытого диалога, в ходе которого сотрудники получили исчерпывающие ответы на все интересующие их вопросы.