Ходимларга "Ўзбекистон – 2030" стратегиясининг мазмун-моҳиятини етказиш мақсадида ҳудудларда семинар-тренинглар ўтказилмоқда
Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари шахсий таркибларининг ҳуқуқий билимларини янада мустаҳкамлаш, шунингдек, “Ўзбекистон – 2030” стратегиясининг мазмун-моҳиятини етказиш мақсадида масъул ходимлар, профессор-ўқитувчи ҳамда мутахассислар томонидан семинар машғулотлар бўлиб ўтмоқда.
Мазкур машғулотларда бугунги кунда қонунчиликдаги янгиликлар, Миллий гвардия ҳарбий хизматчи ва ходимлари учун белгиланган талаблар хусусида, шу билан бирга давлатимиз раҳбари томонидан илгари сурилган "Ўзбекистон – 2030" стратегиясида белгиланган вазифалар ҳамда уларнинг амалий ижросига қаратилган чора-тадбирлар бўйича маълумотлар етказилмоқда.
Бундан ташқари, тадбирлар давомида ходимлар билан шукроналик, ватанпарварлик, муомала маданияти, ишга садоқат туйғуларин юксалтириш, хизмат интизомини мустаҳкамлаш мавзулари юзасидан давра суҳбатлари ташкил этилиб, сўз олганлар ходимларнинг ижтимоий-ҳуқуқий ҳимоясини таъминлаш, шахсий таркибни ҳаётини ва соғлигини асрашда барча мансабдор шахсларни масъулиятини ошириш, хизмат интизом бузилиши ҳолатларини олдини олиш, автотранспорт воситаларини нотўғри бошқариш оқибатида содир бўлаётган йўл транспорт ҳодисалари, фирибгарлик ва тамагирлик қилмаслик, таваккалчиликка асосланган онлайн қимор ўйинларига йўл қўймаслик ва унининг салбий оқибатлари олдини олиш зарурлигини алоҳида таъкидлаб ўтмоқда.

В регионах проводятся семинары-тренинги с целью ознакомления сотрудников с сутью и содержанием стратегии «Узбекистан – 2030»
В целях дальнейшего укрепления правовых знаний личного состава Главного управления «Охраны» Национальной гвардии и его региональных подразделений, а также ознакомления с сутью и содержанием стратегии «Узбекистан – 2030» организуются семинары-тренинги с участием должностных лиц, профессоров и преподавателей, а также специалистов.
На мероприятиях предоставляется информация о нововведениях и дополнениях в законодательство, требованиях, предъявляемых к военнослужащим и сотрудникам Национальной гвардии, задачах, определенных в стратегии «Узбекистан – 2030», выдвинутой главой нашего государства, а также мерах, направленных на их практическую реализацию.
Кроме того, в ходе мероприятий проводятся и круглые столы, посвященные укреплению в сердцах сотрудников чувств патриотизма и сопричастности судьбе родины, благородности и верности своей профессии, а также поддержанию служебной дисциплины. Наряду с этим уделяется внимание таким вопросам, как поддержание нарушений дисциплины, пресечение дорожно-транспортных происшествий при управлении служебными и личными автомобилями. Помимо этого ответственные лица подчеркивают необходимость пресечения случаев мошенничества, коррупции и участия в азартных играх, а также информируют об их негативных последствиях и ответственности, установленной законодательством нашей страны.