Қўриқлаш Департаментида 25 октябрь – Ички ишлар органлари ходимлари куни байрами муносабати билан тизимда бир неча йиллар самарали ва фидокорона хизмат қилган, ҳозирда нафақа гаштини сураётган бир гуруҳ фахрийлар эътироф этилди.
Мазкур тадбирда Қўриқлаш Департаменти раҳбарияти ва шахсий таркиби, Фахрийлар кенгаши ҳамда тизимда узоқ йиллар самарали хизмат қилиб, бугунги кунда истеъфодаги офицерлар иштирок этишди. Тадбир меҳмонлари томонидан ватанпарварлик ва Ватанни севиш, касбига садоқат, ғурур, фидойилик ва шукроналик туйғулари хусусида маълумотлар берилиб, ходимлар билан бой ҳаётий тажрибалар билан ўртоқлашилди.
Жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликлар ҳамда уларнинг иссиқ изидан фош этиш борасида олиб борилаётган ишлар, ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларга қаратилаётган ишлар борасида мисоллар келтирдилар. Тадбир якунида Қўриқлаш Департаменти раҳбарияти томонидан Ички ишлар органлари ходимлари куни муносабати билан фахрийларга Ўзбекистон Республикаси Мудофаа Вазирлиги, Қуролли Кучлар юбилей Қўмитасининг “Устоз ва мураббийга” юбилей нишони ҳамда эсдалик совғалари топширилди.

В честь Дня сотрудников органов внутренних дел, отмечаемого 25 октября, в Департаменте охраны состоялось торжественное мероприятие, посвящённое чествованию ветеранов службы.
Были отмечены бывшие сотрудники, которые в течение многих лет самоотверженно и эффективно служили в системе органов внутренних дел и ныне находятся на пенсии. В мероприятии приняли участие руководство и личный состав Департамента охраны, представители Совета ветеранов, а также офицеры, долгие годы прослужившие в системе и ныне находящиеся в отставке.
В ходе встречи гости делились с действующими сотрудниками богатым жизненным и профессиональным опытом. В своих выступлениях они говорили о патриотизме и любви к Родине, преданности избранной профессии, чувстве гордости за службу и самоотверженности. Ветераны привели яркие примеры из практики — рассказали о работе по раскрытию преступлений и правонарушений, а также о взаимодействии с правоохранительными органами.
В завершение мероприятия руководство Департамента охраны вручило ветеранам юбилейный знак «Устоз ва мураббийга». Кроме того, участники получили памятные подарки от Министерства обороны Республики Узбекистан и Юбилейного комитета Вооружённых Сил — в знак признания их заслуг и в честь профессионального праздника.