"ТИНЧЛИК, ТАРАҚҚИЁТ ВА ФАРОВОНЛИК УЧУН" ШИОРИ ОСТИДА ФЕСТИВАЛЬ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Ёшларни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, уларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, ҳамда миллий армиямизга бўлган қизиқишларини янада ошириш мақсадида Жиззах вилоятининг Пахтакор туманида Ёшлар иттифоқи вилоят Кенгаши ва туман хокимлиги, вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси, Жиззах горнизони ва чегара қўшинларига қарашли ҳарбий қисмлар билан ҳамкорликда "Тинчлик, тараққиёт ва фаровонлик учун" шиори остида ватанпарварлик фестивали ўтказилди.
Фестивалда ёшлар ўртасида қуролни қисмларга ёйиш ва йиғиш, тош кўтариш, камондан отиш мусобақалари ўтказилиб ғолиблар эсдалик совғалари билан тақдирландилар.
Фестивалнинг асосий қисми ҳарбий қурол аслаҳалар кўргазмаси, фахрий қоровулнинг саф кўргазмали чиқишлари, қўл жанги, хизмат итлари билан тайёрланган кўргазмали чиқишлари ва спорт техникалари ёшларимизнинг қалбида миллий армиямиз билан фахрланиш каби ҳисларини уйғотгани билан аҳамиятли бўлди.

ОРГАНИЗОВАН ФЕСТИВАЛЬ ПОД ЛОЗУНГОМ «ВО ИМЯ МИРА, РАЗВИТИЯ И ПРОЦВЕТАНИЯ»
В целях воспитания молодежи в духе патриотизма, поддержки подрастающего поколения, организации содержательного досуга, а также дальнейшего повышения интереса к нашей национальной армии Совет Союза молодежи Джизакской области совместно с областным хокимиятом, управлением «Охраны», воинскими частями Джизакского гарнизона и пограничных войск организовали в Пахтакорском районе патриотический фестиваль под лозунгом «Во имя мира, развития и процветания».
В рамках фестиваля среди молодежи проведены соревнования по разборке и сборке оружия, поднятию штанги, стрельбе из лука. Победители награждены памятными подарками от организаторов.
Главной частью фестиваля стала выставка вооружения, парад почетного караула, рукопашный бой, выступления служебных собак, что вселило в сердца нашей молодежи чувство гордости за нашу национальную армию.