Тошкент минтақавий ўқув марказида таҳсил олаётган тингловчиларда ватанпарварлик туйғуларини кучайтириш, уларни она ватанга меҳрини ошириш, дахлдорлик ҳисси билан муқаддас заминнинг тинчлиги йўлида камарбаста бўлиш каби шарафли вазифани танланган йигитлар учун очиқ мулоқот ташкил этилди.
“Меҳнат шуҳрати” ордени соҳибаси, фалсафа фанлари доктори Шермуҳаммедова Жамила Тошпулотовна ўз ҳаётий тажрибасидан келиб чиқиб ёш тинчлик посбонларига сермашаққат хизматларида дуч келиши мумкин бўлган турли машаққатларни осон енгиш усуллари, хизматда учрайдиган салбий ҳолатларни босиқлик билан ҳал этиш, фуқаролар билан муомала маданиятини кучайтириш ҳамда уларга сўз орқали таъсир ўтказиш, низоли вазиятларда келишувга эришиш йўллари ҳақида ҳам асосли фикрлар билдирди.
Самимий мулоқотлар дилдан суҳбатга айланиб, фидойи йигитларнинг заҳматли меҳнатлари юқори баҳоланиб, оиласи ва юрт тинчлигига камарбаста бўлаётган ушбу тингловчиларнинг келгуси ишларида бундан ҳам маррани катта олишлари лозимлиги эътироф этилди.

An open dialogue was organized for listeners of the Tashkent Regional Training Center in order to strengthen feelings of patriotism and love for the Motherland, as well as involvement in the fate of their people and country.
The event was attended by the knight of the Order of "Mehnat Shukhrati", Doctor of Philosophy Jamila Tashpulatovna Shermukhammedova. Based on her life experience, she revealed the secrets of easily overcoming various difficulties that employees may face in the course of hard work, and also told how to find a way out of negative situations and improve the culture of communication with citizens. In addition, she expressed reasonable opinions on ways to influence and reach agreement in conflict situations.
It is gratifying that sincere dialogues turned into heart-to-heart conversations, at the end of which D.Shermukhamedova highly appreciated the work of her selfless sons and wished the employees to achieve even greater results and goals in the future.