МУАММОЛАР МУҲОКАМАЛАР МАРКАЗИДА
Ташкилот ва муассасаларда фаолият олиб бораётган ҳар қандай ходим учун хизмат интизомига тўлақонли риоя қилиш асосий вазифалардан саналади. Хизматда унинг самарали ташкил этилиши учун аввало интизом, тартиб йўлга қўйилган бўлиши лозим.
Шу боисдан куни кеча Сирдарё вилоят "Қўриқлаш" бошқармасида туман-шаҳар "Қўриқлаш" бўлимларида фаолият олиб бораётган ходимлар учун хизмат интизоми юзасидан навбатдаги йиғилиш бўлиб ўтди.
Унда Миллий гвардия марказий девони масъуллари ва "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти ҳамда туман шаҳар "Қўриқлаш" бўлимларидан видеоселектор тарзида шахсий таркиб иштирок этди.
Йиғилишда "Қўриқлаш" хизмати ходимлари ўртасида бугунги кунда кузатилаётган камчиликлар юзасидан видеоролик намойиш этилиб, муаммолар муҳокама этилди. Шунингдек, муаммоларини бартараф этишга қаратилган чора-тадбирлар белгилаб олинди ва хизмат интизоми бузилишини олдини олиш ва ижрочилик интизомига риоя қилиш борасида очиқ мулоқотлар, давра суҳбати ташкил этилди.
Очиқ мулоқотлар давомида ходимларга хизмат ва шахсий автотранспорт воситасини бошқаришда қонун бузилиш ҳолатларига, коррупцияга қарши курашиш ва ходимлар томонидан хизмат интизоми ва камчиликларга йўл қўймаслик бўйича тушунтириш ишлари ҳамда профилактик суҳбатлар ҳам олиб борилди.

В ЦЕНТРЕ ОБСУЖДЕНИЙ – ПРОБЛЕМЫ
Полное соблюдение служебной дисциплины является одной из основных задач любого сотрудника. Для эффективной организации дисциплины прежде всего должен быть установлен порядок.
На днях в Управлении «Охраны» Сырдарьинской области состоялось очередное заседание с участием сотрудников районных и городских отделов «Охраны».
На заседании присутствовали должностные лица Центрального аппарата Национальной гвардии и руководство Управления «Охраны».
На мероприятии был показан видеоролик и обсуждены проблемы среди сотрудников службы «Охрана». Наряду с этим были определены меры, направленные на устранение проблем, организованы открытые диалоги и круглые столы для предотвращения нарушений служебной дисциплины и соблюдения исполнительской дисциплины.
В ходе открытых диалогов проведена разъяснительная работа и профилактические беседы с сотрудниками по случаям нарушения законодательства в ходе служебной деятельности, вождения личного автотранспорта и борьбы с коррупцией.