Ходимларнинг хизмат фаолияти ва жамоавий муносабатларини мустаҳкамлашга қаратилган давра суҳбати ҳамда психологик тренинглар ташкил этилди
Хоразм вилояти Қўриқлаш бошқармаси ходимларининг хизмат фаолияти самарадорлигини ошириш, жамоавий муносабатларни мустаҳкамлаш, руҳий барқарорликни таъминлаш мақсадида давра суҳбати ҳамда психологик тренинг машғулотлари ташкил этилди.
Мазкур тадбирлар Урганч давлат университети профессор-ўқитувчилари ҳамда бошқарма психологлари ҳамкорлигида олиб борилди. Унда “Шахс психологиясининг долзарб масалалари” мавзусида фикр алмашилди, ходимларнинг касбий фаолиятда учраши мумкин бўлган руҳий ҳолатлари ва уларни бартараф этиш усуллари муҳокама қилинди.
Психологик тренинг жараёнида ходимлар амалий машқларда фаол иштирок этишди, ўз таассуротлари билан ўртоқлашишди ва жамоадаги ўзаро ишонч ва муносабатларни янада яхшилашга қаратилган кўникмаларни шакллантиришди.

Организованы «круглый стол» и психологические тренинги, направленные на повышение эффективности служебной деятельности и укрепление коллективных отношений среди сотрудников
В целях повышения эффективности служебной деятельности сотрудников Управления охраны Хорезмской области, укрепления командного духа и обеспечения психологической устойчивости, были организованы «круглый стол» и психологические тренинги.
Эти мероприятия проводились в сотрудничестве с профессорско-преподавательским составом Ургенчского государственного университета и психологами управления. В ходе круглого стола состоялся обмен мнениями на тему «Актуальные вопросы психологии личности». Обсуждались психические состояния, с которыми сотрудники могут сталкиваться в профессиональной деятельности, а также методы их преодоления.
На психологическом тренинге сотрудники активно участвовали в практических упражнениях, делились своими впечатлениями и развивали навыки, направленные на дальнейшее улучшение взаимного доверия и укрепление отношений в коллективе. Особое внимание уделялось развитию коммуникативных способностей и стрессоустойчивости, что способствует более эффективной работе в команде.