Маҳалла ёшлари учун навбатдаги ватанпарварлик тадбири
Ёшларда ватанпарварлик туйғусини янада шакллантириш мақсадида Миллий гвардия Сурхондарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ташаббуси билан "Янги Ўзбекистон армияси – мамлакат таянчи, халқимиз фахри!" шиори остида очиқ эшиклар куни ташкил этилди.
Тадбирда туманнинг Янгитурмуш, Нефтчилар, Узумзор, Офтобқўрғон ҳамда Халқабод маҳаллаларидаги уюшмаган ёшлар ҳамда умумтаълим мактаблари ўқувчилари иштирок этди. Унда ёшлар Миллий гвардия ходимларининг ҳаёти ва улар учун яратилаётган шароитлар, қурол-аслаҳалар билан яқиндан танишиб, отларда сайр қилдилар.
Шундан сўнг, ёшларга ватанпарварлик, миллий армиямизга жисмонан бақувват ва маънан етук ёшлар зарурлиги, ҳарбий хизмат ҳар бир Ўзбекистон фуқароси учун муқаддас бурч экани ҳақидаги тушунчалар берилди.
Ҳудудда "Миллий либос – маънавият кўзгуси!", "Маҳаллам – менинг фахрим", "Соғлом турмуш тарзи тарафдоримиз!", "Уч авлод учрашуви" каби мавзуларда турли маданий-маърифий ва спорт тадбирлари уюштирилиб, ўғил-қизларнинг бўш вақти мазмунли ўтишига хизмат қилди.

Another patriotic event for young people has been organized
In order to further strengthen the feelings of patriotism in the hearts of young people, on the initiative of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Surkhandarya region, another open day was organized under the motto "The Army of the New Uzbekistan is the backbone of the country, the pride of our people!".
The event was attended by unorganized youth from the mahallas of Yangiturmush, Neftchilar, Uzumzor, Oftobkurgan and Khalkabad, as well as schoolchildren.
At the open day, the children learned a lot of new and interesting things about the lives of the National Guard officers, the conditions created for them, the equipment used, and were also able to ride horses.
After that, the staff told the youth about patriotism, the importance of physical and spiritual training for military service and that military service is a sacred duty of every citizen of Uzbekistan.
In addition, cultural, educational and sports events were held on the themes: "National clothes are a mirror of spirituality!", "My mahalla is my pride", "We are for a healthy lifestyle!" and "Meeting of three generations", which contributed to the meaningful leisure of boys and girls.