Маҳалла ёшлари учун навбатдаги ватанпарварлик тадбири
Ёшларда ватанпарварлик туйғусини янада шакллантириш мақсадида Миллий гвардия Сурхондарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ташаббуси билан "Янги Ўзбекистон армияси – мамлакат таянчи, халқимиз фахри!" шиори остида очиқ эшиклар куни ташкил этилди.
Тадбирда туманнинг Янгитурмуш, Нефтчилар, Узумзор, Офтобқўрғон ҳамда Халқабод маҳаллаларидаги уюшмаган ёшлар ҳамда умумтаълим мактаблари ўқувчилари иштирок этди. Унда ёшлар Миллий гвардия ходимларининг ҳаёти ва улар учун яратилаётган шароитлар, қурол-аслаҳалар билан яқиндан танишиб, отларда сайр қилдилар.
Шундан сўнг, ёшларга ватанпарварлик, миллий армиямизга жисмонан бақувват ва маънан етук ёшлар зарурлиги, ҳарбий хизмат ҳар бир Ўзбекистон фуқароси учун муқаддас бурч экани ҳақидаги тушунчалар берилди.
Ҳудудда "Миллий либос – маънавият кўзгуси!", "Маҳаллам – менинг фахрим", "Соғлом турмуш тарзи тарафдоримиз!", "Уч авлод учрашуви" каби мавзуларда турли маданий-маърифий ва спорт тадбирлари уюштирилиб, ўғил-қизларнинг бўш вақти мазмунли ўтишига хизмат қилди.

Организовано очередное патриотическое мероприятие для молодежи
В целях дальнейшего укрепления в сердцах молодежи чувств патриотизма по инициативе Управления «Охрана» Национальной гвардии Сурхандарьинской области организовано очередной день открытых дверей акцию под девизом «Армия Нового Узбекистана – опора страны, гордость нашего народа!».
В мероприятии приняли участие неорганизованная молодежь из махаллей Янгитурмуш, Нефтчилар, Узумзор, Офтобкурган и Халкабад, а также школьники.
На дне открытых дверей ребята узнали много нового и интересного о жизньи сотрудников Национальной гвардии, созданных для них условиях, используемой технике, а также смогли прокатиться на лошадях.
После этого сотрудники рассказали молодежи о патриотизме, важности физической и духовной подготовки для службы в армии и о том, что военная служба является священным долгом каждого гражданина Узбекистана.
Кроме того, были проведены культурно-просветительские и спортивные мероприятия на темы: «Национальная одежда — зеркало духовности!», «Моя махалля — моя гордость», «Мы за здоровый образ жизни!» и «Встреча трёх поколений», которые способствовали содержательному досугу юношей и девушек.