Ходимлар учун стрессга қарши соғлом психологик иммунитетни шаклантириш ва руҳий эмоционал ҳолатларнинг профилактикаси бўйича психологик тренинг ташкил этилди
Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармаси ва Гулистон Давлат университети билан ҳамкорликда Янгиер шаҳарлараро қўриқлаш бўлимида хизмат олиб бораётган ходимлар иштирокида навбатдаги психологик тренинг ташкил этилди.
Унда Гулистон давлат университети доценти, психология фанлари бўйича фалсафа доктори Ш.Файзиева иштирок этди. Ходимларнинг касбий фаолиятида шахснинг жамоага, хизмат ва оддий ҳаёт тарзидан фарқ қилувчи қатъий кун тартиби ва шахслараро муносабатларга киришиш ва мослашиш алоҳида ўрин тутади. Бунда ходимлар ва уларнинг оила аъзолари ўртасида хизмат фаолияти давомида ва оилавий муносабатларда ҳамда дўстлари даврасида юзага келадиган қийинчиликлар ва зиддиятларнинг моҳиятини таҳлил қилиш ва ҳал этиш, ўз олдига янги мақсадларни қўйиш ва мустақил қарорлар қабул қилишда муайян ёрдам кўрсатишдан иборат эканлигини кўришимиз мумкин.
Турли хил шароитларга мослашиш ва кўникма ҳосил қилиш, ходимларнинг хизмат фаолияти давомида касбий маҳоратини ошириш, олдинга қўйилган вазифаларни якдил, тез, осонроқ бажаришда ушбу тренинг машқларининг аҳамияти катта.

Организован психологический тренинг по формированию здорового психологического иммунитета и профилактике стрессовых состояний среди сотрудников
Специалисты Управления охраны Сырдарьинской области и Гулистанского государственного университета организовали очередной психологический тренинг для сотрудников, несущих службу в Янгиерском межгородском отделе охраны.
Участие в мероприятии принял доцент Гулистанского государственного университета, доктор философии по психологическим наукам Ш.Файзиева. В ходе тренинга основное внимание уделили специфике работы сотрудников, которая включает строгое соблюдение распорядка дня, построение межличностных отношений и адаптацию в служебном коллективе. Программа мероприятия охватила вопросы анализа и разрешения конфликтов как между сотрудниками, так и в семейных отношениях, а также помогла в постановке профессиональных целей и развитии навыков принятия самостоятельных решений.
Тренировочные упражнения способствовали успешной адаптации к служебным условиям, формированию профессиональных навыков и повышению эффективности выполнения задач. Они также укрепили командный дух среди сотрудников.
Подобные тренинги играют важную роль в профессиональном развитии сотрудников и помогают им эффективно справляться с рабочими и личными вызовами.