Шахсий таркибнинг руҳий ҳолатини ўрганиш ва хизмат мобайнида руҳий зўриқишни олдини олишга қаратилган психологик давра суҳбати ташкил этилди
Тошкент вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда Чирчиқ давлат педагогика университети мутахассис психологлари Бекобод туманлараро "Қўриқлаш" бўлими шахсий таркиби билан хизмат мобайнида психологик зўриқишларни олдини олиш бўйича семинар тренинг ташкил этилди.
Унда стресс профилактикаси машғулоти, шахснинг асаб тизимини тинчлантирувчи аутоген тренинг машғулотлари, ходимларнинг шахсий статусларига доимо адекват ҳолатда бўлишларини таъминловчи ижтимоий-психологик машғулотлар ўтказилди.
Шунингдек, тренингда шахсий таркиб шахслараро мулоқотга киришганда ишлатиладиган биринчи сўзлар қанчалик табиий ва тушунарли бўлса, улар билан самимий мулоқот шунчалик тез ўрнатилиши ва осон ривожланиши турли ўйинлар ҳамда ҳаётий мисоллар орқали тушунтирилди.

A "round table" was organized aimed at studying the mental state of personnel, suppressing psychological stress and emotional outbursts
Psychologists from the Directorate of "Protection" of Tashkent region and Chirchik State Pedagogical University organized a training seminar for employees of the Bekabad interdistrict department of "Protection" aimed at studying the mental state of personnel, suppressing psychological stress and emotional outbursts.
This training was conducted on the basis of programs such as stress prevention, socio-psychological and autogenic training to calm the nervous system.
Using the example of games and real-life examples, experts explained that the more natural and understandable the first words used when entering into interpersonal communication, the faster and easier dialogues with citizens are built and developed.