Шахсий таркибнинг руҳий ҳолатини ўрганиш ва хизмат мобайнида руҳий зўриқишни олдини олишга қаратилган психологик давра суҳбати ташкил этилди
Тошкент вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда Чирчиқ давлат педагогика университети мутахассис психологлари Бекобод туманлараро "Қўриқлаш" бўлими шахсий таркиби билан хизмат мобайнида психологик зўриқишларни олдини олиш бўйича семинар тренинг ташкил этилди.
Унда стресс профилактикаси машғулоти, шахснинг асаб тизимини тинчлантирувчи аутоген тренинг машғулотлари, ходимларнинг шахсий статусларига доимо адекват ҳолатда бўлишларини таъминловчи ижтимоий-психологик машғулотлар ўтказилди.
Шунингдек, тренингда шахсий таркиб шахслараро мулоқотга киришганда ишлатиладиган биринчи сўзлар қанчалик табиий ва тушунарли бўлса, улар билан самимий мулоқот шунчалик тез ўрнатилиши ва осон ривожланиши турли ўйинлар ҳамда ҳаётий мисоллар орқали тушунтирилди.

Организован «круглый стол», нацеленный на изучение психического состояния личного состава, пресечение психологического напряжения и эмоциональных всплесков
Специалисты-психологи Управления «Охраны» Ташкентской области и Чирчикского государственного педагогического университета организовали для сотрудников Бекабадского межрайонного отдела «Охраны» семинар-тренинг, нацеленный на изучение психического состояния личного состава, пресечение психологического напряжения и эмоциональных всплесков.
Данный тренинг проводился на основе таких программ, как профилактика стресса, социально-психологическая и аутогенная тренировка по успокоению нервной системы.
Специалисты на примере игр и примеров из жизни объяснили, что чем естественнее и понятнее первые слова, используемые при вступлении в межличностное общение, тем быстрее и легче выстраиваются и развиваются диалоги с гражданами.