Конституция – БАХТИМИЗ ҚОМУСИ
Конституция халқимиз хоҳиш-иродасини ифода этган халқчил ҳужжатдир. Унда белгиланган ҳар бир модда инсон шаъни, қадр-қиммати, ҳуқуқ ва эркинликлари таъминланиши кафолатидир. Шунинг учун конституцион саводхонлик муҳим аҳамиятга эгадир.
Куни кеча Андижон шаҳридаги З.М.Бобур номли кутубхона марказида Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси, "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари иштирокида “Конституция – бахтимиз қомуси” мавзусида иншолар танлови ўтказилди.
Танловда иштирокчилар Конституциямиз яратилиш тарихи ва бугунги янгиланган Конституциямизнинг фуқаролар ҳаётидаги ўрни юзасидан ўз иншоларида ёритиб бердилар.
Кўрик танлов якуний натижаларига кўра иштирокчилар Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси қўмондонлиги томонидан тақдирландилар.

THE CONSTITUTION IS THE LAW OF OUR HAPPINESS
The Constitution is a document expressing the will of our people. Each article defined in it is a guarantee of human dignity, rights and freedoms. That's why constitutional literacy is so important.
Recently, the Z.M.Babur Information and Library Center in Andijan hosted an essay contest on the topic "The Constitution is the law of our happiness" among employees of the National Guard Department for Andijan region, as well as the Directorate of "Protection".
During the competition, the participants described in their essays the history of the creation of the Basic Law, as well as the role of our updated Constitution in the lives of citizens.
Following the results of the competition, the participants were awarded by the command of the National Guard Department for Andijan region.