Конституция – БАХТИМИЗ ҚОМУСИ
Конституция халқимиз хоҳиш-иродасини ифода этган халқчил ҳужжатдир. Унда белгиланган ҳар бир модда инсон шаъни, қадр-қиммати, ҳуқуқ ва эркинликлари таъминланиши кафолатидир. Шунинг учун конституцион саводхонлик муҳим аҳамиятга эгадир.
Куни кеча Андижон шаҳридаги З.М.Бобур номли кутубхона марказида Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси, "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари иштирокида “Конституция – бахтимиз қомуси” мавзусида иншолар танлови ўтказилди.
Танловда иштирокчилар Конституциямиз яратилиш тарихи ва бугунги янгиланган Конституциямизнинг фуқаролар ҳаётидаги ўрни юзасидан ўз иншоларида ёритиб бердилар.
Кўрик танлов якуний натижаларига кўра иштирокчилар Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси қўмондонлиги томонидан тақдирландилар.

КОНСТИТУЦИЯ – ЗАКОН НАШЕГО СЧАСТЬЯ
Конституция – документ, выражающий волю нашего народа. Каждая статья, определенная в нем, является гарантией человеческого достоинства, прав и свобод. Вот почему конституционная грамотность так важна.
На днях в информационно-библиотечном центре имени З.М.Бабура города Андижана состоялся конкурс сочинений на тему «Конституция – закон нашего счастья» среди сотрудников Управления Национальной гвардии по Андижанской области, а также Управления «Охраны».
В ходе конкурса участники в своих сочинениях описали историю создания Основного закона, а также роль нашей обновленной Конституции в жизни граждан.
По итогам конкурса участники награждены командованием Управления Национальной гвардии по Андижанской области.