ЭНГ ЧАҚҚОН ВА ФАОЛ ХОДИМЛАР МУСОБАҚАЛАРДА ҒОЛИБ БЎЛИШДИ
Миллий гвардия тизимларида хизмат қилаётган ҳарбий хизматчи ва ходимлари орасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, уларни олимпик спорт турларига қизиқишларини ошириш ҳамда профессионал спортчиларни саралаб олиш мақсадида Самарқанд шаҳридаги "Бадминтон" спорт мажмуасида спортнинг стол теннис тури бўйича Миллий гвардия биринчилиги мусобақаси бўлиб ўтди.
Икки босқичдан иборат бўлган, хусусан, яккалик ҳамда жуфтлик ўйинларда, республиканинг барча вилоятларидан ташриф буюрган Миллий гвардия бўлинмалари спортчилар ўзаро соғлом рақобат асосида куч синашишди. Қизғин баҳсларга бой тарзда ўтган учрашув натижаларига кўра яккалик баҳсларида Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси жамоаси иккинчи ўринни қўлга киритди.
Шунингдек, ғалабага бўлган интилиш бўйича ҳам ғолиблар аниқланиб, барча ғолиб ва совриндорлар ташкилотчиларнинг диплом, медаль, кубок ҳамда қимматбаҳо совғалари билан тақдирландилар.

THE COMPETITION WAS WON BY THE MOST AGILE AND ACTIVE
In order to promote a healthy lifestyle among military personnel and employees serving in the National Guard systems, increase their interest in Olympic sports, as well as the selection of professional athletes in the "Badminton" sports complex in Samarkand city, a competition for the National Guard championship in table tennis was organized.
Athletes of the National Guard units, who arrived from all regions of the republic to participate, fought for victory in two directions: singles and doubles. According to the results of the competitions, full of spectacular and tense moments, the team of the Main Directorate of the "Protection" of the National Guard took second place in the single competitions.
The winners and prize-winners, as well as active participants, were awarded diplomas, medals, cups and valuable gifts from the organizers.