Sirdaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida davra suhbati tashkil etildi
Bugungi kunda yurtimizda maʼnaviy-axloqiy jihatdan yetuk, vatanparvar, sadoqatli va halol kadrlar zaxirasini shakllantirishga katta eʼtibor qaratilmoqda. Shu maqsadda turli sohalarda tizimli islohotlar amalga oshirilmoqda, qonunchilikda ham muhim oʻzgarishlar kiritilmoqda.
Ana shunday saʼy-harakatlar doirasida Sirdaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida safdor-serjantlar tarkibiga harbiy-kasbiy saralash imtihonlaridan muvaffaqiyatli oʻtgan bir guruh harbiylashtirilgan nazoratchilar hamda idoraviy jihatdan tegishli boʻlmagan harbiylashtirilgan Qoʻriqlash boʻlinmalariga sinovlardan muvaffaqiyatli oʻtgan fuqarolar va ularning ota-onalari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda dastlab ishtirokchilarga mamlakatimizda qoʻriqlash sohasida olib borilayotgan islohotlar, xodimlar uchun yaratilayotgan qulay ish sharoitlari va imkoniyatlar haqida batafsil maʼlumot berildi. Shuningdek, davra suhbatida ota-onalar bilan hamkorlikni mustahkamlash, xodimlar oʻrtasida intizom buzilishi, yoʻl-transport hodisalari, turli koʻngilsiz holatlar, taʼmagirlik holatlarini oldini olish, shuningdek, korrupsiyaga qarshi kurashish masalalari yuzasidan ham ochiq muloqot oʻtkazildi.
Mazkur tadbir orqali fuqarolar va ularning yaqinlariga xizmat faoliyatida talab etiladigan meʼyoriy-huquqiy bilimlar, kasbga oid masʼuliyat va intizom tushunchalari yana bir bor tushuntirildi.

A round table was held at the Department of Protection of Syrdarya region
Today, considerable attention is being paid in our country to the formation of a reserve of spiritually and morally mature, patriotic, devoted and honest personnel. To this end, systemic reforms are being carried out in various areas, and important legislative changes are being made.
As part of these events, a round table was organized in the Department of Security of the Syrdarya region. The event was attended by groups of paramilitary supervisors who successfully passed the military professional selection exams for enlisted and non-commissioned personnel, as well as employees who successfully passed the tests for service in non-departmental paramilitary security units, and their parents.
At the meeting, the participants received detailed information about the ongoing security reforms in the country, the created favorable working conditions and opportunities for employees. An open dialogue was also held during the round table on strengthening cooperation with parents, preventing misconduct among employees, preventing road accidents, various accidents, extortion, and combating corruption.
Thanks to this event, citizens and their families were once again informed about the regulatory and legal aspects, the concepts of professional responsibility and the disciplines necessary in their professional activities. Special attention was paid to the importance of observing ethical standards and regulations, as well as strengthening cooperation between employees and their families.