Sirdaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida davra suhbati tashkil etildi
Bugungi kunda yurtimizda maʼnaviy-axloqiy jihatdan yetuk, vatanparvar, sadoqatli va halol kadrlar zaxirasini shakllantirishga katta eʼtibor qaratilmoqda. Shu maqsadda turli sohalarda tizimli islohotlar amalga oshirilmoqda, qonunchilikda ham muhim oʻzgarishlar kiritilmoqda.
Ana shunday saʼy-harakatlar doirasida Sirdaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida safdor-serjantlar tarkibiga harbiy-kasbiy saralash imtihonlaridan muvaffaqiyatli oʻtgan bir guruh harbiylashtirilgan nazoratchilar hamda idoraviy jihatdan tegishli boʻlmagan harbiylashtirilgan Qoʻriqlash boʻlinmalariga sinovlardan muvaffaqiyatli oʻtgan fuqarolar va ularning ota-onalari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda dastlab ishtirokchilarga mamlakatimizda qoʻriqlash sohasida olib borilayotgan islohotlar, xodimlar uchun yaratilayotgan qulay ish sharoitlari va imkoniyatlar haqida batafsil maʼlumot berildi. Shuningdek, davra suhbatida ota-onalar bilan hamkorlikni mustahkamlash, xodimlar oʻrtasida intizom buzilishi, yoʻl-transport hodisalari, turli koʻngilsiz holatlar, taʼmagirlik holatlarini oldini olish, shuningdek, korrupsiyaga qarshi kurashish masalalari yuzasidan ham ochiq muloqot oʻtkazildi.
Mazkur tadbir orqali fuqarolar va ularning yaqinlariga xizmat faoliyatida talab etiladigan meʼyoriy-huquqiy bilimlar, kasbga oid masʼuliyat va intizom tushunchalari yana bir bor tushuntirildi.

В Управлении охраны Сырдарьинской области состоялся «круглый стол»
Сегодня в нашей стране уделяется значительное внимание формированию резерва духовно и нравственно зрелых, патриотичных, преданных и честных кадров. С этой целью в различных сферах проводятся системные реформы, вносятся важные изменения в законодательство.
В рамках этих мероприятий в Управлении охраны Сырдарьинской области был организован «круглый стол». В мероприятии приняли участие группы военизированных контролеров, успешно сдавших военно-профессиональные отборочные экзамены для рядового и сержантского состава, а также сотрудники, успешно прошедшие испытания для службы в вневедомственных военизированных подразделениях охраны, и их родители.
На встрече участники получили подробную информацию о проводимых в стране реформах в сфере охраны, созданных благоприятных условиях труда и возможностях для сотрудников. Также в ходе круглого стола состоялся открытый диалог по вопросам укрепления сотрудничества с родителями, предотвращения нарушений служебной дисциплины среди сотрудников, профилактики дорожно-транспортных происшествий, различных несчастных случаев, случаев вымогательства, а также борьбы с коррупцией.
Благодаря данному мероприятию гражданам и их семьям были еще раз разъяснены нормативно-правовые аспекты, понятия профессиональной ответственности и дисциплины, необходимые в служебной деятельности. Особое внимание было уделено важности соблюдения этических норм и правил, а также укреплению взаимодействия между сотрудниками и их семьями.