Aholi murojaatlarini oʻrganish maqsadida Qoʻriqlash boshqarmasi boshligʻining navbatdagi ommaviy sayyor qabullar oʻtkazildi
Toshkent viloyatining Bekobod hamda Chirchiq shaharlarida mamlakatimizning olis hududlarida aholi murojaatlarini oʻrganish maqsadida viloyat Qoʻriqlash boshqarmasi boshligʻining navbatdagi ommaviy sayyor qabullar oʻtkazildi.
Viloyat Qoʻriqlash boshqarmasi, Maktab va maktabgacha taʼlim boʻlimi, Bandlikga koʻmaklashish markazi hamda hokimiyatlar bilan hamkorlikda tashkillashtirilgan mazkur uchrashuvlar davomida xodimlar va ularning oila aʼzolarini, shuningdek fuqarolarni ijtimoiy jihatdan qoʻllab-quvvatlash, mavjud muammolarni oʻrganish masalalariga alohida eʼtibor ajratildi.
Tadbirlar avvalida bugungi kunda xodimlar uchun yaratilgan qulayliklar, ijtimoiy himoyasi borasidagi olib borayotgan ishlar xususida mutasaddilar tomonidan aytib oʻtildi. Shundan soʻng, har bir xodim va oila aʼzolarining fikr-mulohazalari hamda takliflari tinglandi.
Qoʻriqlash boshqarmasi rahbariyati tomonidan saflarda xizmat qilayotgan safdor xodimlarni farzandlarini yozgi oromgohlarda imtiyozli dam olish tartibi boʻyicha, shuningdek xodimlarning ishsiz oila aʼzolarini ishga joylashishi, imtiyozli kredit olishi hamda boshqa ijtimoiy masalalar koʻrib chiqildi.
Barcha kelib tushgan savollar hamda murojaatlar mutasaddilarga yoʻnaltirilib, ularga yechim topish boʻyicha zaruriy koʻrsatmalar berildi.

В целях изучения обращений населения проведены очередные выездные приёмы начальника Управления охраны
В Бекабаде и Чирчике состоялись очередные выездные приёмы начальника Управления охраны Ташкентской области с участием жителей отдалённых районов. Основная цель мероприятий заключалась в детальном изучении проблем и потребностей населения, а также в оценке эффективности существующих мер социальной поддержки.
Встречи были организованы при активном участии представителей областного Отдела школьного и дошкольного образования, Центра содействия занятости и городских хокимиятов. В ходе приёмов особое внимание уделялось вопросам социальной поддержки сотрудников и их семей, решению существующих проблем граждан.
Представители Управления охраны подробно рассказали о созданных удобствах для сотрудников и проводимой работе по их социальной защите. Наряду с этим осветили такие меры, как льготный отдых детей в летних лагерях, программы трудоустройства для членов семей сотрудников и предоставление льготных кредитов.
Во время личных бесед были выслушаны мнения и предложения как самих сотрудников, так и их семей. Все поступившие вопросы и обращения были тщательно зафиксированы и направлены ответственным лицам для дальнейшего решения. По итогам встреч были даны конкретные поручения и указания по реализации озвученных инициатив и улучшению системы социальной поддержки.