SAMARQAND VILOYATIDA "QOʻRIQLASH" BOSHQARMASI BOSHLIGʻI KUBOGI MUSOBAQASI OʻTKAZILDI
Sportning kamondan otish turi boʻyicha yoshlar oʻrtasida Samarqand shahridagi Avtomobilsozlik kolleji oʻyingohida, Milliy gvardiya Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi, Oʻzbekiston Respublikasi Kamondan otish federatsiyasining Samarqand viloyati boʻlimi hamda Yoshlar siyosati va sport boshqarmasi bilan hamkorlikda, sportning kamondan otish turi boʻyicha "Qoʻriqlash" boshqarmasi boshligʻi kubogi musobaqasi oʻtkazildi.
Musobaqasining tantanali ochilish marosimidan soʻng merganlik bahslariga start berildi. Qizgʻin kurashlarga boy tarzda oʻtgan musobaqada, viloyatning shahar va tumanlardan tashrif buyurgan sportchi yoshlar gʻoliblik sari 15 metr masofaga qarata nishonga oʻq otib gʻoliblik uchun murosasiz kurashlar olib bordi.
Musobaqa yakunlariga koʻra,
– yigitlar oʻrtasida 1 oʻrin Ergashev Suxrob, 2 oʻrin Gʻulomov Shohjahon, 3 oʻrin Abduazizov Jasur,
– qizlar oʻrtasida 1 oʻrin Shaxobiddinova Malika, 2 oʻrin Latipova Shahina, 3 oʻrinni Nurmurodova Soliha,
– jamoaviy bahslarda 1 oʻrin Ishtixon tumani, 2 oʻrin Samarqand shahar, 3 oʻrin Narpay tumani jamoasiga nasib etdi.

В САМАРКАНДЕ СОСТОЯЛОСЬ СОРЕВНОВАНИЕ НА КУБОК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛЕНИЯ «ОХРАНЫ»
На спортплощадке Автомобилестроительного колледжа Самарканда по инициативе Управления «Охраны» Национальной гвардии Самаркандской области совместно с Самаркандским областным отделением Федерации стрельбы из лука Республики Узбекистан и Министерством молодёжной политики и спорта организовано соревнование по стрельбе из лука среди молодежи на Кубок начальника Управления «Охраны».
После торжественной церемонии открытия дали старт зрелищному соревнованию. В состязаниях на дистанции 15 метров за победу боролись спортсмены из городов и районов всей области.
По итогам места распределились следующим образом:
- среди юношей 1 место занял Эргашев Сухроб, 2 место – Гуломов Шохжахон, 3 место – Абдуазизов Жасур;
- среди девушек Малика Шахобиддинова заняла 1 место, Латипова Шахина – 2 место, Нурмуродова Солиха – 3 место;
- в командных состязаниях победу одержала команда Иштыханского района, серебро у лучников из города Самарканда, бронза – у команды Нарпайского района.