HUDUDLARDA QOʻRIQLASH BOʻLINMALARI XODIMLARI UCHUN KITOB YARMARKALARI TASHKIL ETILMOQDA
Qoraqalpogʻiston Respublikasi Qoʻriqlash boshqarmasi xodimlarining kitobxonlikka boʻlgan qiziqishini oshirish, maʼnaviy dunyosini boyitish hamda oilaviy kitobxonlik anʼanalarini mustahkamlash maqsadida kitob yarmarkasi tashkil etildi. Yarmarkada turli yosh va qiziqishlarga mos badiiy, ilmiy-ommaviy, bolalar hamda tarbiyaviy adabiyotlar keng namoyish etildi. Tadbir davomida xodimlar nafaqat oʻzlari uchun, balki farzandlari va oila aʼzolari uchun ham turli xil mazmunli kitoblar xarid qildilar.
Shu bilan birga Xorazm viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi xodimlarining maʼnaviy dunyosini boyitish, ularning jahon va oʻzbek adabiyoti namoyandalarining asarlari bilan yaqindan tanishishlarini taʼminlash hamda xodimlar farzandlari uchun foydali adabiyotlarni taqdim etish maqsadida Urganch shahar qoʻriqlash boʻlimida kitob yarmarkasi tashkil etildi.
Tadbir davomida turli yoʻnalishlardagi — badiiy, maʼrifiy, bolalar uchun moʻljallangan va ilmiy-ommabop kitoblar keng namoyish etildi. Xodimlar yarmarkada katta qiziqish bilan ishtirok etib, oʻzlariga va oila aʼzolariga zarur boʻlgan adabiyotlarni xarid qilishdi.
Bunday maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar xodimlarning kitobxonlik madaniyatini oshirish, ularning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish hamda umumiy maʼnaviy muhitni yanada yuksaltirishga xizmat qiladi.

BOOK FAIRS ARE ORGANIZED IN THE REGIONS FOR EMPLOYEES OF DIRECTORATE OF PROTECTION
In order to increase interest in reading among the staff of the Directorate of Protection of the Republic of Karakalpakstan, enrich their spiritual culture and strengthen the traditions of family reading, a book fair was organized. An extensive collection of literature of various genres was presented at the event: fiction, popular science publications, childrenʼs literature and books on parenting. Each visitor was able to find a publication according to their taste and interests. Employees actively purchased meaningful books not only for personal reading, but also for their children and loved ones.
In addition, a similar fair was successfully held in the Directorate of Protection of Khorezm region, the purpose of which was to familiarize the personnel with the works of both world and Uzbek literature. Various categories of books were widely presented at the event: fiction, educational literature, childrenʼs books and popular science publications.
The Management staff took part in the fair with great interest, actively acquiring the necessary literature not only for themselves, but also for their families. This helped to strengthen cultural exchange and broaden horizons.
Such spiritual and educational events play an important role in increasing the reading culture among employees, contribute to the meaningful spending of their free time and further improve the overall spiritual environment. They help to create an atmosphere conducive to the intellectual development and enrichment of the inner world of each participant.