Buxoro shahrida sportning kurash turi boʻyicha Milliy gvardiya birinchiligi musobaqasi boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 17-19 sentabr kunlari Oʻzbekiston Kurash federatsiyasi bilan hamkorlikda Buxoro tumani “Madaniyat” sport majmuasida kurash boʻyicha Milliy gvardiya birinchiligi musobaqasi koʻtarinki ruhda oʻtkazildi.
Musobaqada Milliy gvardiya tizimlarida faoliyat yuritib kelayotgan 200 yaqin harbiy xizmatchi va xodimlardan tashkil topgan jami 19 ta jamoalar 7 ta vazn (60 kg, 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg) toifalarida gʻoliblik uchun kuch sinashdi.
Qiziqarli va murosasiz kechgan bellashuvlarda har bir ishtirokchi mardonavor kurashib, oʻz jamoasi sharafini munosib himoya qildi.
Musobaqa yakuniga koʻra 3 oʻrinni Milliy gvardiyaning 65921 harbiy qismi sportchilari qoʻlga kiritgan boʻlsa, 2 oʻrin Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasiga nasib etdi. Faxrli 1 oʻrinni Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻyicha boshqarmasi sportchilari egalladi.
Musobaqa gʻoliblarini munosib ragʻbatlantirishga bagʻishlangan tantanali tadbirda Sport vaziri oʻrinbosari SH.Maxmudov ishtirok etib, barcha sportchi va ularning murabbiylariga, shuningdek, muxlislik qilayotgan yosh sport ixlosmandlariga oʻzining samimiy tilaklarini bildirdi. Tashkilotchilar tomonidan gʻolib va sovrindorlarga medallar, diplomlar hamda musobaqa kubogi tantanali ravishda topshirildi.

A kurash competition for the championship of the National Guard was held in Bukhara city
On September 17-19 this year, in cooperation with the Wrestling Federation of Uzbekistan, a wrestling competition for the championship of the National Guard was held in the sports complex “Madaniyat” located in Bukhara district.
19 teams from among 200 servicemen and employees of the National Guard systems competed for victory in 7 weight categories (60 kg, 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg, 100 kg, + 100 kg).
It is worth noting that absolutely every participant demonstrated incredible zeal for victory and worthily defended the honor of his team.
According to the results of spectacular and exciting competitions, the 3rd place was won by the athletes of the military unit 65921 of the National Guard, the 2nd place - the team of the Main Directorate of “Protection” of the National Guard. Athletes of the National Guard Department for the Republic of Karakalpakstan took the honorable 1st place.
Deputy Minister of Sports Sh. Mahmudov took part in the awarding ceremony and expressed his sincere wishes to the athletes and their coaches, as well as sports fans. After that, the organizers awarded the winners and prize-winners with medals, diplomas and a cup.