Buxoro shahrida sportning kurash turi boʻyicha Milliy gvardiya birinchiligi musobaqasi boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 17-19 sentabr kunlari Oʻzbekiston Kurash federatsiyasi bilan hamkorlikda Buxoro tumani “Madaniyat” sport majmuasida kurash boʻyicha Milliy gvardiya birinchiligi musobaqasi koʻtarinki ruhda oʻtkazildi.
Musobaqada Milliy gvardiya tizimlarida faoliyat yuritib kelayotgan 200 yaqin harbiy xizmatchi va xodimlardan tashkil topgan jami 19 ta jamoalar 7 ta vazn (60 kg, 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg) toifalarida gʻoliblik uchun kuch sinashdi.
Qiziqarli va murosasiz kechgan bellashuvlarda har bir ishtirokchi mardonavor kurashib, oʻz jamoasi sharafini munosib himoya qildi.
Musobaqa yakuniga koʻra 3 oʻrinni Milliy gvardiyaning 65921 harbiy qismi sportchilari qoʻlga kiritgan boʻlsa, 2 oʻrin Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasiga nasib etdi. Faxrli 1 oʻrinni Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻyicha boshqarmasi sportchilari egalladi.
Musobaqa gʻoliblarini munosib ragʻbatlantirishga bagʻishlangan tantanali tadbirda Sport vaziri oʻrinbosari SH.Maxmudov ishtirok etib, barcha sportchi va ularning murabbiylariga, shuningdek, muxlislik qilayotgan yosh sport ixlosmandlariga oʻzining samimiy tilaklarini bildirdi. Tashkilotchilar tomonidan gʻolib va sovrindorlarga medallar, diplomlar hamda musobaqa kubogi tantanali ravishda topshirildi.

В городе Бухаре прошло соревнование по спортивной борьбе на первенство Национальной гвардии
17-19 сентября текущего года в сотрудничестве с Федерацией борьбы Узбекистана в спортивном комплексе «Маданият», расположенном в Бухарском районе, состоялось соревнование по спортивной борьбе на первенство Национальной гвардии.
19 команд из числа 200 военнослужащих и сотрудников систем Нацгвардии состязались за победу в 7 весовых категориях (60 кг, 66 кг, 73 кг, 81 кг, 90 кг, 100 кг, + 100 кг).
Стоит отметить, что абсолютно каждый участник продемонстрировал невероятное рвение к победе и достойно защищал честь своей команды.
По итогам зрелищных и захватывающих состязаний 3-е место завоевали спортсмены войсковой части 65921 Национальной гвардии, 2-е место – команда Главного управления «Охраны» Национальной гвардии. Спортсмены Управления Национальной гвардии по Республике Каракалпакстан заняли почетное 1 место.
Заместитель министра спорта Ш.Махмудов принял участие в торжественной церемонии награждения победителей и выразил искренние пожелания спортсменам и их тренерам, а также любителям спорта – болельщикам. После чего организаторы наградили победителей и призёров медалями, дипломами и кубком.