Xizmat intizomiga rioya qilish boʻyicha navbatdagi uchrashuv oʻtkazildi
Xodimlar orasida xizmat intizomiga rioya qilish, fuqarolar bilan xushmuomalada boʻlish, jinoyat va huquqbuzarliklarni keskin kamaytirish borasida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Xususan, Navoiy viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi rahbariyati hamda shaxsiy xavfsizlik masʼullari ishtirokida xodimlar bilan ayni shu masalalarda uchrashuv oʻtkazildi. Unda soʻz olganlar, xodimlar tomonidan sodir etilayotgan huquqbuzarliklar, ularning kelib chiqish sabablari, xizmat intizomiga rioya qilishlari, xizmat vazifasiga kirmaydigan turli xil masalalarga aralashmasliklari, korrupsion holatlarga yoʻl qoʻymasliklari yuzasidan alohida toʻxtalib oʻtdilar.
Bundan tashqari shaxsiy avtotransport vositalari mavjud xodimlarga ham yoʻl harakati qoidalariga amal qilishlari, avtotransport vositalarini oʻz vaqtida texnik koʻriklardan oʻtkazib turishlari haqida ogohlantirildi.
Yakunda esa barcha masʼullarga qoʻl ostidagi shaxsiy tarkibga mazkur masalalarning toʻliq mazmunini yetkazishlari boʻyicha topshiriqlar berildi.

Состоялась очередная встреча, посвященная вопросам поддержания служебной дисциплины
В настоящее время ведется системная работа по укреплению служебной дисциплины среди сотрудников, повышению культуры общения с гражданами и снижению уровня правонарушений.
Так, например, на днях с участием руководства Управления охраны Навоийской области и представителей отдела собственной безопасности состоялась встреча с личным составом. В ходе мероприятия были детально рассмотрены вопросы соблюдения служебной дисциплины, проанализированы случаи нарушений среди сотрудников и их причины. Кроме того, обсуждались вопросы невмешательства в дела, не относящиеся к служебным обязанностям, а также противодействию коррупционным проявлениям.
Отдельное внимание было уделено сотрудникам, имеющим личный автотранспорт. Им были даны дополнительные указания по соблюдению правил дорожного движения и своевременной прохождению технического осмотра транспортных средств.
По итогам встречи ответственным лицам было поручено подробнее проинформировать личный состав о рассмотренных вопросах и обеспечить контроль за их исполнением.