Xizmat intizomiga rioya qilish boʻyicha navbatdagi uchrashuv oʻtkazildi
Xodimlar orasida xizmat intizomiga rioya qilish, fuqarolar bilan xushmuomalada boʻlish, jinoyat va huquqbuzarliklarni keskin kamaytirish borasida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Xususan, Navoiy viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi rahbariyati hamda shaxsiy xavfsizlik masʼullari ishtirokida xodimlar bilan ayni shu masalalarda uchrashuv oʻtkazildi. Unda soʻz olganlar, xodimlar tomonidan sodir etilayotgan huquqbuzarliklar, ularning kelib chiqish sabablari, xizmat intizomiga rioya qilishlari, xizmat vazifasiga kirmaydigan turli xil masalalarga aralashmasliklari, korrupsion holatlarga yoʻl qoʻymasliklari yuzasidan alohida toʻxtalib oʻtdilar.
Bundan tashqari shaxsiy avtotransport vositalari mavjud xodimlarga ham yoʻl harakati qoidalariga amal qilishlari, avtotransport vositalarini oʻz vaqtida texnik koʻriklardan oʻtkazib turishlari haqida ogohlantirildi.
Yakunda esa barcha masʼullarga qoʻl ostidagi shaxsiy tarkibga mazkur masalalarning toʻliq mazmunini yetkazishlari boʻyicha topshiriqlar berildi.

Another meeting was held on the issues of maintaining official discipline
Currently, systematic work is underway to strengthen staff discipline, improve the culture of communication with citizens and reduce the level of offenses.
For example, the other day, a meeting with the personnel took place with the participation of the leadership of the Directorate of Protection of Navoi region and representatives of the Department of Internal Security. During the event, issues of compliance with official discipline were considered in detail, cases of violations among employees and their causes were analyzed. In addition, issues of non-interference in matters not related to official duties, as well as combating corruption, were discussed.
Special attention was paid to employees with personal vehicles. They were given additional instructions on following traffic rules and passing a timely technical inspection of vehicles.
Following the meeting, the responsible persons were instructed to inform the staff in more detail about the issues considered and ensure control over their implementation.