Sirdaryo viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida xodimlar bilan shukronalik, vatanparvarlik, muomala madaniyati, ishga sadoqat tuygʻularini yuksaltirish, xizmat intizomini mustahkamlash yuzasidan davra suhbati tashkil etildi
Ushbu davra suhbatida Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi Tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar boʻlimi boshligʻi polkovnik S.K.Xabibullayev, "Qoʻriqlash" boshqarmasi rahbariyati va shahar-tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlari xodimlari ishtirok etishdi.
Soʻz olganlar xodimlarning ijtimoiy-huquqiy himoyasini taʼminlash, shaxsiy tarkibni hayotini va sogʻligini asrashda barcha mansabdor shaxslarni masʼuliyatini oshirish, xizmat intizom buzilishi holatlarini oldini olish, avtotransport vositalarini notoʻgʻri boshqarish oqibatida sodir boʻlayotgan yoʻl transport hodisalari, firibgarlik va tamagirlik qilmaslik, shaxsiy tarkibi bilan muomala madaniyati, shukronalik, vatanparvarlik va sadoqat tuygʻularini yuksaltirish, xizmat intizomni mustahkamlash, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldinini olish, tavakkalchilikka asoslangan onlayn qimor oʻyinlariga yoʻl qoʻymaslik va unining salbiy oqibatlari oldini olish maqsadida profilaktik suhbat oʻtkazildi.
Shuningdek oʻtgan davr mobaynida xizmat intizomini buzish holatlari, xodimlar tomonidan yoʻl qoʻyilgan xato va kamchiliklarni oldini olish choralari hamda ularning huquqiy madaniyatini yuksaltirish haqida soʻz yuritildi.

A round table was organized with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of Syrdarya region, aimed at strengthening feelings of patriotism and belonging to the fate of the motherland, culture of communication, formation of labor loyalty and maintenance of official discipline
The event was attended by Colonel S.K.Khabibullaev, head of the Department of Educational and Ideological Work of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard, the leadership of the regional directorate of "Protection" and employees of city and district departments.
The speakers noted the importance of ensuring social and legal protection of employees, increasing the responsibility of all officials for protecting the life and health of personnel, and preventing cases of misconduct. In addition, special attention is paid to the suppression of traffic accidents, cases of fraud and corruption.
Then a preventive conversation took place in order to increase the culture of communication with comrades and citizens, strengthen feelings of patriotism and belonging to the fate of the motherland, labor loyalty, maintain official discipline, prevent crimes and offenses. Employees are also informed about the responsibility for participating in gambling.
At the end of the event, cases of violations of official discipline were considered, as well as measures to prevent mistakes and shortcomings made by employees were discussed.