Sirdaryo viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida xodimlar bilan shukronalik, vatanparvarlik, muomala madaniyati, ishga sadoqat tuygʻularini yuksaltirish, xizmat intizomini mustahkamlash yuzasidan davra suhbati tashkil etildi
Ushbu davra suhbatida Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi Tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar boʻlimi boshligʻi polkovnik S.K.Xabibullayev, "Qoʻriqlash" boshqarmasi rahbariyati va shahar-tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlari xodimlari ishtirok etishdi.
Soʻz olganlar xodimlarning ijtimoiy-huquqiy himoyasini taʼminlash, shaxsiy tarkibni hayotini va sogʻligini asrashda barcha mansabdor shaxslarni masʼuliyatini oshirish, xizmat intizom buzilishi holatlarini oldini olish, avtotransport vositalarini notoʻgʻri boshqarish oqibatida sodir boʻlayotgan yoʻl transport hodisalari, firibgarlik va tamagirlik qilmaslik, shaxsiy tarkibi bilan muomala madaniyati, shukronalik, vatanparvarlik va sadoqat tuygʻularini yuksaltirish, xizmat intizomni mustahkamlash, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldinini olish, tavakkalchilikka asoslangan onlayn qimor oʻyinlariga yoʻl qoʻymaslik va unining salbiy oqibatlari oldini olish maqsadida profilaktik suhbat oʻtkazildi.
Shuningdek oʻtgan davr mobaynida xizmat intizomini buzish holatlari, xodimlar tomonidan yoʻl qoʻyilgan xato va kamchiliklarni oldini olish choralari hamda ularning huquqiy madaniyatini yuksaltirish haqida soʻz yuritildi.

Организован круглый стол с участием сотрудников Управления «Охраны» Сырдарьинской области, направленный на укрепление чувств патриотизма и сопричастности судьбе родины, культуры общения, формирования трудовой лояльности и поддержания служебной дисциплины
В мероприятии приняли участие начальник Отдела воспитательной и идеологической работы Главного управления «Охраны» Национальной гвардии полковник С.К.Хабибуллаев, руководство областного управления «Охраны» и сотрудники городских-районных отделов.
Выступившие с речью отметили важность обеспечения социальной и правовой защиты сотрудников, повышения ответственности всех должностных лиц за охрану жизни и здоровья личного состава, недопущения случаев нарушения служебной дисциплины. Кроме того, особое внимание уделено пресечению дорожно-транспортных происшествий, случаев мошенничества и коррупции.
Затем состоялась профилактическая беседа с целью повышения культуры общения с товарищами и гражданами, укрепления чувств патриотизма и сопричастности судьбе родины, трудовой лояльности, поддержания служебной дисциплины, предупреждения преступлений и правонарушений. Также сотрудники проинформированы об ответственности за участие в азартных играх.
В завершении мероприятия рассмотрены случаи нарушений служебной дисциплины, а также обсуждены меры по предотвращению ошибок и недостатков, допущенных сотрудниками.