RUXIY SALOMATLIK – XIZMAT SAMARADORLIGINING GAROVI
Samarqand viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasi psixologlari tomonidan tizimda xizmat qilayotgan xodimlarning psixologik bilimlarini oshirish, xizmat faoliyatini samarali yo‘lga qo‘yish, sezgirlikni oshirish va xotirani mustahkamlashga qaratilgan navbatdagi trening mashg‘ulotlari tashkil etildi.
"Guruhda iliq psixologik iqlim yaratish" mavzusidagi mazkur treningda jamoa bilan ishlashni samarali tashkil etishga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, psixolog mutaxassislar xodimlarning ichki kechinmalarini, ruhiy holatlarini, xarakter va xususiyatlarini o‘rganishdi, ularning xizmatga oid bilim saviyasini sinovdan o‘tkazishdi.
Bu kabi amaliy ishlar xodimlarning yanada samarali xizmat olib borishlari, hamda ulardagi shaxsiy fazilatlarning mustahkamlanishiga, safdoshlar bilan o‘zaro hurmat va do‘stona munosabatlarni shakllantirishga xizmat qiladi.

PSYCHOLOGICAL STABILITY IS THE KEY TO EFFECTIVE SERVICE
Psychologists of the Directorate of "Protection" of Samarkand region organized regular training sessions on improving the psychological knowledge of employees serving in the system, as well as the effective performance of official duties and strengthening memory.
During the training on the topic "Creating a stable psychological climate in the group", special attention was paid to the effective organization of work with the team.
Psychologists also studied the internal experiences, mental state, character and characteristics of employees, checked their level of knowledge about the service.
Such practical work is the key to effective service of employees, as well as strengthens their personal qualities, forms mutual respect and friendly relations with colleagues.