“Ruhiy salomatlik” mavzusida seminar-trening oʻtkazildi
Milliy gvardiya xodimlarining kasbiy faoliyatida shaxsning jamoaga, xizmat va oddiy hayot tarzidan farq qiluvchi qatʼiy kun tartibi va shaxslararo munosabatlarga kirishish va moslashish alohida oʻrin tutadi.
Turli xil sharoitlarga moslashish va koʻnikma hosil qilish, xodimlarning xizmat faoliyati davomida kasbiy mahoratini oshirish, oldinga qoʻyilgan vazifalarni yakdil, tez osonroq bajarishda trening mashqlarining ahamiyati katta.
Shu munosabat bilan Chirchiq davlat pedagogika universiteti oʻqituvchilari tomonidan Toshkent viloyati Chirchiq shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi shaxsiy tarkibi ishtirokida navbatdagi psixologik trening tashkil etildi.
Seminarda ruhiy salomatlikni saqlash, muhofaza qilish va ruhiy salomatlikga shikast yetkazuvchi omillarni oldini olish borasida suhbat jarayoni boʻlib oʻtdi.
Bundan soʻng esa xodimlar bilan Energyzer, yoki faollashtiruvchi oʻyinlar tashkil etildi.
Ushbu seminar trening mashgʻulotidan asosiy koʻzlangan maqsad – xodimlarning kayfiyatini koʻtarish, vatanparvarlik tuygʻusini shakllantirish, kasbga boʻlgan qiziqishlarini yanada oshirish va ruhiy salomatligini saqlashdan iborat.

A training seminar on "Psychological health" was organized
A special role in the professional activities of the National Guard personnel is played by joining and adapting to the team, a fixed daily routine and interpersonal relationships. To this end, trainings and seminars are regularly organized aimed at developing and improving the professional skills of employees, as well as strengthening their psychological stability.
For example, the other day, teachers of Chirchik State Pedagogical University organized another psychological training with the participation of personnel of the department of "Protection" of Chirchik city, Tashkent region.
The seminar discussed issues of protection and maintenance of mental health, prevention of factors that harm it.
Then Energyzer games, or warm-up games, were held with the participation of employees.
The main purpose of this training seminar is to raise the mood of employees, create a sense of patriotism, and increase their interest in the profession.