“Ruhiy salomatlik” mavzusida seminar-trening oʻtkazildi
Milliy gvardiya xodimlarining kasbiy faoliyatida shaxsning jamoaga, xizmat va oddiy hayot tarzidan farq qiluvchi qatʼiy kun tartibi va shaxslararo munosabatlarga kirishish va moslashish alohida oʻrin tutadi.
Turli xil sharoitlarga moslashish va koʻnikma hosil qilish, xodimlarning xizmat faoliyati davomida kasbiy mahoratini oshirish, oldinga qoʻyilgan vazifalarni yakdil, tez osonroq bajarishda trening mashqlarining ahamiyati katta.
Shu munosabat bilan Chirchiq davlat pedagogika universiteti oʻqituvchilari tomonidan Toshkent viloyati Chirchiq shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi shaxsiy tarkibi ishtirokida navbatdagi psixologik trening tashkil etildi.
Seminarda ruhiy salomatlikni saqlash, muhofaza qilish va ruhiy salomatlikga shikast yetkazuvchi omillarni oldini olish borasida suhbat jarayoni boʻlib oʻtdi.
Bundan soʻng esa xodimlar bilan Energyzer, yoki faollashtiruvchi oʻyinlar tashkil etildi.
Ushbu seminar trening mashgʻulotidan asosiy koʻzlangan maqsad – xodimlarning kayfiyatini koʻtarish, vatanparvarlik tuygʻusini shakllantirish, kasbga boʻlgan qiziqishlarini yanada oshirish va ruhiy salomatligini saqlashdan iborat.

Организован семинар-тренинг на тему «Психологическое здоровье»
Особую роль в профессиональной деятельности личного состава Национальной гвардии занимает вхождение и адаптация в коллектив, фиксированный распорядок дня и межличностные отношения. С этой целью регулярно организуются тренинги и семинары, нацеленные на формирование и повышение профессиональных навыков сотрудников, а также укрепление их психологической устойчивости.
Так, например, на днях преподаватели Чирчикского государственного педагогического университета организовали очередной психологический тренинг с участием личного состава отдела «Охрана» города Чирчика Ташкентской области.
На семинаре были обсуждены вопросы защиты и поддержания психического здоровья, профилактики факторов, наносящих ему вред.
Затем с участием сотрудников были проведены игры Energyzer, или игры-разминки.
Основная цель данного семинара-тренинга – поднять настроение сотрудников, сформировать чувство патриотизма, а также повысить их интерес к профессии.