PSIXOLOGIK TRENING MASHGʻULOTLARIDA XODIMLARNING RUHIY BARQARORLIGI MUSTAHKAMLANMOQDA
Sirdaryo hamda Samarqand viloyatlari "Qoʻriqlash" boshqarmalari psixolog-mutaxassislari tomonidan tizimda xizmat olib borayotgan xodimlarning psixologik holatlarini mustahkamlash, xizmat faoliyatini samarali yoʻlga qoʻyish maqsadida navbatdagi psixologik trening tashkil etildi.
Trening davomida salbiy holatlarni oldini olish, jamoada maʼnaviy-ruhiy muhit barqarorligini taʼminlash, muammoli vaziyatni anglash, bartaraf etish yoʻlini topish, harakatlarga toʻgʻri baho berish kabi muhim maʼlumotlar berildi.
Shuningdek, har bir xodim bilan individual chuqurlashtirilgan psixodiagnostik suhbatlar oʻtkazildi. Aytish kerakki, bu kabi mashgʻulotlar jamoadagi muhitni yaxshilash, xodimlar orasida hamjihatlik va doʻstlikni mustahkamlash, ishchanlik qobiliyatini oshirishga xizmat qilmoqda.

PSYCHOLOGICAL TRAINING HAS BEEN ORGANIZED IN ORDER TO STRENGTHEN PSYCHOLOGICAL STABILITY
Psychologists-specialists of the Directorates of "Protection" of Syrdarya and Samarkand regions organized another psychological training in order to strengthen the psychological state of the personnel, as well as further increase the efficiency of work.
During the training, experts talked about how to prevent negative situations, ensure the stability of the moral and spiritual environment in the team, analyze the situation, find ways to solve problems, and also give a correct assessment of their actions.
In addition, individual in-depth psychodiagnostic conversations were conducted. It should be noted that such trainings help to improve the atmosphere in the team, strengthen cohesion and friendship between employees, and increase their efficiency.