Buxoro viloyati Qoʻriqlash boshqarmasiga yangi ishga qabul qilingan yosh xodimlarning ota-onalari bilan ochiq va samimiy ruhda davra suhbati oʻtkazildi. Tadbirning asosiy maqsadi — yosh kadrlarning xizmat faoliyatiga oid muhim jihatlar bilan ota-onalarni yaqindan tanishtirish, ularning fikr-mulohaza va takliflarini tinglash, farzandlarining tanlagan yoʻli boʻyicha ota-onalarda toʻliq ishonch uygʻotishdan iborat boʻldi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilarga Qoʻriqlash tizimidagi xizmat tartibi, yosh xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar, ularni kutayotgan masʼuliyatlar, xizmat intizomi, huquqiy va ijtimoiy kafolatlar haqida atroflicha maʼlumot berildi.
Tadbirda soʻz olgan masʼullar bugungi kunda Qoʻriqlash tizimida xizmat qilayotgan har bir xodim Vatanga sadoqatli, jismonan chiniqqan, intizomli va bilimli boʻlishi zarurligi bu yoʻlda ota-onalarning koʻmagi beqiyos ahamiyatga ega ekanligini alohida taʼkidlab oʻtdilar.
Ota-onalar oʻz navbatida ushbu uchrashuvni tashkillashtirganlik uchun minnatdorlik bildirib, farzandlarining tanlagan kasbi bilan faxrlanishlarini, ularning xizmatdagi muvaffaqiyatlari oilaviy gʻurur ekanini taʼkidlashdi.
Bunday uchrashuvlar xodimlar, ularning oila aʼzolari oʻrtasida ochiq muloqot, ishonch va hamjihatlik muhitini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Организован «круглый стол» с участием молодых сотрудников и их родителей
В Управлении охраны Бухарской области прошла открытая и доверительная встреча с родителями молодых сотрудников. Главной целью мероприятия стало знакомство родителей с ключевыми аспектами служебной деятельности их детей, а также выслушивание их мнений и предложений. Организаторы стремились укрепить доверие родителей к выбору профессии их детей.
В ходе встречи участники получили подробную информацию о порядке службы в системе, условиях, созданных для молодых сотрудников, их обязанностях, служебной дисциплине, а также правовых и социальных гарантиях.
Выступающие на мероприятии особо отметили, что каждый сотрудник должен быть предан Родине, физически подготовлен, дисциплинирован и образован. В этом контексте поддержка родителей играет неоценимую роль.
Родители, в свою очередь, выразили искреннюю благодарность за организацию встречи и подчеркнули, что гордятся выбором профессии своих детей. Они отметили, что успехи молодых сотрудников на службе — это источник семейной гордости.
Такие встречи способствуют дальнейшему укреплению атмосферы доверия, открытого диалога и солидарности между сотрудниками и их семьями. Они помогают создать более тесные связи и лучше понимать друг друга, что положительно сказывается на общей атмосфере в коллективе.