Buxoro viloyati Qoʻriqlash boshqarmasiga yangi ishga qabul qilingan yosh xodimlarning ota-onalari bilan ochiq va samimiy ruhda davra suhbati oʻtkazildi. Tadbirning asosiy maqsadi — yosh kadrlarning xizmat faoliyatiga oid muhim jihatlar bilan ota-onalarni yaqindan tanishtirish, ularning fikr-mulohaza va takliflarini tinglash, farzandlarining tanlagan yoʻli boʻyicha ota-onalarda toʻliq ishonch uygʻotishdan iborat boʻldi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilarga Qoʻriqlash tizimidagi xizmat tartibi, yosh xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar, ularni kutayotgan masʼuliyatlar, xizmat intizomi, huquqiy va ijtimoiy kafolatlar haqida atroflicha maʼlumot berildi.
Tadbirda soʻz olgan masʼullar bugungi kunda Qoʻriqlash tizimida xizmat qilayotgan har bir xodim Vatanga sadoqatli, jismonan chiniqqan, intizomli va bilimli boʻlishi zarurligi bu yoʻlda ota-onalarning koʻmagi beqiyos ahamiyatga ega ekanligini alohida taʼkidlab oʻtdilar.
Ota-onalar oʻz navbatida ushbu uchrashuvni tashkillashtirganlik uchun minnatdorlik bildirib, farzandlarining tanlagan kasbi bilan faxrlanishlarini, ularning xizmatdagi muvaffaqiyatlari oilaviy gʻurur ekanini taʼkidlashdi.
Bunday uchrashuvlar xodimlar, ularning oila aʼzolari oʻrtasida ochiq muloqot, ishonch va hamjihatlik muhitini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

A round table was organized with the participation of young employees and their parents
An open and confidential meeting with the parents of the young employees was held at the Directorate of Protection of Bukhara region. The main purpose of the event was to introduce parents to key aspects of their childrenʼs professional activities, as well as to listen to their opinions and suggestions. The organizers sought to strengthen the confidence of parents in their childrenʼs choice of profession.
During the meeting, the participants received detailed information about the order of service in the system, the conditions created for young employees, their duties, service discipline, as well as legal and social guarantees.
The speakers at the event emphasized that every employee should be devoted to the Motherland, physically prepared, disciplined and educated. In this context, parental support plays an invaluable role.
The parents, in turn, expressed their sincere gratitude for organizing the meeting and stressed that they were proud of their childrenʼs choice of profession. They noted that the success of young employees in the service is a source of family pride.
Such meetings contribute to further strengthening the atmosphere of trust, open dialogue and solidarity between employees and their families. They help to create closer ties and understand each other better, which has a positive effect on the overall atmosphere in the team.