FUNKSIONAL KOʻPKURASH (KROSSFIT) BOʻYICHA GʻOLIBLAR ANIQLANDI
Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining oʻttiz uch yilligi oldidan “Bir boʻlsak – yagona haqmiz, birlashsak - Vatanmiz” shiori ostida Milliy gvardiya boʻlinmalari harbiy xizmatchi va xodimlari oʻrtasida Oʻzbekiston Funksional koʻpkurash federatsiyasi sport majmuasida musobaqa oʻtkazildi. Undan koʻzlangan maqsad boʻlinmalarda jismoniy tayyorgarlik mashgʻulotlariga “FUNKSIONAL koʻpkurashni” kiritish, harbiy xizmatchilar va xodimlar orasida funksional koʻpkurashni keng targʻib qilish boʻyicha yoʻl xaritasida belgilab berilgan vazifalarni ijrosini taʼminlashdan iborat.
Musobaqada Milliy gvardiya Toshkent shahar va viloyati boʻyicha boshqarmalari, Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi, Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti terma jamoalari ishtirok etishdi.
Unda harbiy xizmatchi va xodimlar funksional koʻpkurash boʻyicha bugungacha erishgan jismoniy tayyorgarligini sinovdan oʻtkazishdi.
Oʻtkazilgan musobaqa yakuni biyicha 1 oʻrinni Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi jamoasi qoʻlga kiritishdi.

THE WINNERS OF THE FUNCTIONAL ALL-AROUND COMPETITION (CROSSFIT) HAVE BEEN DETERMINED
On the eve of the thirty–third anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan, in the first decade of August this year, a competition was held at the sports complex of the Functional All–Around Federation of Uzbekistan under the slogan "Only united - we are one people, only together - we are a strong country!" among military personnel and employees of the National Guard units. The main purpose of the competition is to include functional all–around in physical training classes in the units, to ensure the implementation of the tasks defined in the "roadmap" for the wide promotion of this sport among military personnel and employees.
The national teams of the National Guard departments for Tashkent city and Tashkent region, Directorate of "Protection", the University of Public Security of the Republic of Uzbekistan, etc. took part in the competition.
The athletes demonstrated incredible zeal for victory, and were also able to check the level of physical fitness in this sport.
As a result, the team of Directorate of "Protection" of Tashkent city won the honorable 1st place.
It is worth noting that the competition laid a solid foundation for the formation of the National Guard functional all-around team.