FUNKSIONAL KOʻPKURASH (KROSSFIT) BOʻYICHA GʻOLIBLAR ANIQLANDI
Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining oʻttiz uch yilligi oldidan “Bir boʻlsak – yagona haqmiz, birlashsak - Vatanmiz” shiori ostida Milliy gvardiya boʻlinmalari harbiy xizmatchi va xodimlari oʻrtasida Oʻzbekiston Funksional koʻpkurash federatsiyasi sport majmuasida musobaqa oʻtkazildi. Undan koʻzlangan maqsad boʻlinmalarda jismoniy tayyorgarlik mashgʻulotlariga “FUNKSIONAL koʻpkurashni” kiritish, harbiy xizmatchilar va xodimlar orasida funksional koʻpkurashni keng targʻib qilish boʻyicha yoʻl xaritasida belgilab berilgan vazifalarni ijrosini taʼminlashdan iborat.
Musobaqada Milliy gvardiya Toshkent shahar va viloyati boʻyicha boshqarmalari, Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi, Oʻzbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti terma jamoalari ishtirok etishdi.
Unda harbiy xizmatchi va xodimlar funksional koʻpkurash boʻyicha bugungacha erishgan jismoniy tayyorgarligini sinovdan oʻtkazishdi.
Oʻtkazilgan musobaqa yakuni biyicha 1 oʻrinni Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi jamoasi qoʻlga kiritishdi.

ОПРЕДЕЛЕНЫ ПОБЕДИТЕЛИ СОРЕВНОВАНИЯ ПО ФУНКЦИОНАЛЬНОМУ МНОГОБОРЬЮ (КРОССФИТУ)
В преддверии тридцать третьей годовщины государственной независимости Республики Узбекистан в первой декаде августа текущего года в спортивном комплексе Федерации функционального многоборья Узбекистана состоялось соревнование под лозунгом «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!» среди военнослужащих и сотрудников подразделений Национальной гвардии. Основная цель соревнования – включить функциональное многоборье в занятия по физической подготовке в подразделениях, обеспечить реализацию задач, определенных в «дорожной карте» по широкой пропаганде данного вида спорта среди военнослужащих и сотрудников.
Участие в соревновании приняли сборные команды управлений Национальной гвардии по городу Ташкенту и Ташкентской области, городского Управления «Охраны», Университета общественной безопасности Республики Узбекистан и др.
Атлеты продемонстрировали невероятное рвение к победе, а также смогли проверить уровень физической подготовки в данном виде спорта.
По итогам почетное 1 место завоевала команда Управления «Охраны» города Ташкента.
Стоит отметить, что соревнование заложило прочный фундамент для формирования сборной Национальной гвардии по функциональному многоборью.