Milliy gvardiya Jizzax viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida xodimlarning xizmat intizomini yaxshilash va ular tomonidan sodir etilishi mumkin boʻlgan koʻngilsizliklarning oldini olish, shuningdek xodimlarning huquqiy ongini oshirish maqsadida uchrashuv oʻtkazildi.
Soʻzga chiqqanlar oʻtgan 2023 yilda ayrim xodimlar tomonidan yoʻl qoʻyilgan kamchiliklar sarhisob qilindi va bu kabi kamchiliklar qayta takrorlanmasligi uchun masʼul rahbarlarga topshiriqlar berildi.
Har bir viloyat misolida olib borilgan ishlar, shaxsiy tarkibning faoliyatini samarali tashkil etish borasidagi tadbirlar tahlil qilindi. Ishonchli qoʻriqlovni taʼminlash davomida xodimlarning ish vaqtlarini aniq taqsimlash, ularni qonunchilikdagi yangiliklar bilan doimiy tanishtirib borish, xizmat yoʻriqnomasi va ish hujjatlar yurituvini amalga oshirishda eʼtiborni qaratish lozim boʻlgan jihatlar xususida toʻxtalib oʻtildi.
Tadbir soʻngida namunali xizmatlari bilan oʻrnak boʻlgan bir qator xodimlarning ota-onalariga boshqarma boshligʻining tashakkurnomalari topshirildi.

ОБСУЖДЕНЫ ОСНОВНЫЕ ЗАДАЧИ ПО ОРГАНИЗАЦИИ КАЧЕСТВЕННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
В Управлении «Охраны» Национальной гвардии Джизакской области проведено заседание, направленное на повышение служебной дисциплины сотрудников и пресечение различных непредвиденных ситуаций, а также повышение правовой грамотности.
Выступившие с речью обсудили итоги прошедшего года, а также ошибки, допущенные некоторыми сотрудниками, после чего ответственным руководителям даны указания по изучению и пресечению подобных случаев.
На примере каждого региона проанализированы проводимые мероприятия и встречи по укреплению эффективности служебной деятельности личного состава. Кроме того, обсуждены такие аспекты, как четкое распределение рабочего времени сотрудников, постоянное ознакомление их с новым законодательством, проведение служебных инструктажей и ведение рабочей документации.
В завершение мероприятия родителям ряда сотрудников, подавших пример своей образцовой службой, вручены благодарственные письма от начальника управления.