Hududiy Qoʻriqlash boshqarmalarida Kasaba uyushmalarining hisobot-saylov konferensiyalari oʻtkazildi
Xorazm viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida Oʻzbekiston davlat muassasalari va jamoat xizmati xodimlari kasaba uyushmasi viloyat kengashiga aʼzo boshlangʻich kasaba uyushma tashkilotining hisobot-saylov konferensiyasi boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishda jamoa shartnomasining 2024 yil davomida bajarilishi yakunlari muhokama qilindi hamda kasaba uyushmaning faoliyatiga doir dolzarb masalalar koʻrib chiqildi. Tadbirda davlat muassasalari va jamoat xizmati xodimlari kasaba uyushmasi Xorazm viloyat kengashi raisi SH.Allaberganov va tashkiliy ishlar boʻlimi mudiri X.Sattarov ishtirok etib, tashkilot oldida turgan ustuvor vazifalarga toʻxtalib oʻtishdi.
Shuningdek, yigʻilishda kasaba uyushmalari harakatining 120 yilligi munosabati bilan ushbu tashkilotning taraqqiyot yoʻli va ularning xodimlar manfaatlarini himoya qilishdagi oʻrni haqida maʼlumotlar berildi.
Bu kabi tadbir Namangan viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida ham oʻtkazilgan boʻlib, unda shahar va tumanlar Qoʻriqlash boʻlimlari ham videokonferensaloqa orqali ishtiroki taʼminlandi.
Boshlangʻich kasaba uyushma qoʻmitasining 2020–2025 yillardagi faoliyati yuzasidan maʼruzasi yigʻilish qatnashchilariga oʻqib eshittirildi va bajarilgan ishlar muhokama qilindi.
Namangan viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi boshlangʻich kasaba uyushma qoʻmitasi raisi va uning aʼzolari hamda taftish komissiyasi raisi va uning aʼzolari saylandi, shu bilan birga kelgusi 5 yillik uchun vazifalar belgilab olindi.
Konferensiya yakunida kun tartibidagi barcha masalalar koʻrib chiqilib, kasaba uyushma qoʻmitasining raisi va aʼzolari qayta saylandi.

В региональных Управлениях охраны состоялись отчетно-выборные конференции профсоюзов
В управлении Охраны Хорезмской области состоялась отчётно-выборная конференция первичной профсоюзной организации, являющейся членом областного совета профсоюза работников государственных учреждений и общественного обслуживания Узбекистана. На заседании обсуждались итоги выполнения коллективного договора за 2024 год и текущие вопросы деятельности профсоюза. В мероприятии приняли участие председатель Хорезмского областного совета профсоюза государственных учреждений и работников общественного обслуживания Ш. Аллаберганов и начальник организационного отдела Х. Саттаров, которые рассказали о приоритетных задачах организации. Также была представлена информация о развитии этой организации и её роли в защите интересов работников в связи со 120-летием профсоюзного движения.
Аналогичное мероприятие прошло в режиме видеоконференцсвязи в Управлении охраны Наманганской области с участием сотрудников городских и районных отделов охраны. Участники встречи заслушали отчёт первичного профсоюзного комитета о его деятельности за 2020–2025 годы и обсудили планы на будущее. Кроме того, были избраны председатель и члены первичного профсоюзного комитета управления охраны Наманганской области, председатель и члены ревизионной комиссии, а также поставлены задачи на ближайшие 5 лет.