Hududiy Qoʻriqlash boshqarmalarida Kasaba uyushmalarining hisobot-saylov konferensiyalari oʻtkazildi
Xorazm viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida Oʻzbekiston davlat muassasalari va jamoat xizmati xodimlari kasaba uyushmasi viloyat kengashiga aʼzo boshlangʻich kasaba uyushma tashkilotining hisobot-saylov konferensiyasi boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishda jamoa shartnomasining 2024 yil davomida bajarilishi yakunlari muhokama qilindi hamda kasaba uyushmaning faoliyatiga doir dolzarb masalalar koʻrib chiqildi. Tadbirda davlat muassasalari va jamoat xizmati xodimlari kasaba uyushmasi Xorazm viloyat kengashi raisi SH.Allaberganov va tashkiliy ishlar boʻlimi mudiri X.Sattarov ishtirok etib, tashkilot oldida turgan ustuvor vazifalarga toʻxtalib oʻtishdi.
Shuningdek, yigʻilishda kasaba uyushmalari harakatining 120 yilligi munosabati bilan ushbu tashkilotning taraqqiyot yoʻli va ularning xodimlar manfaatlarini himoya qilishdagi oʻrni haqida maʼlumotlar berildi.
Bu kabi tadbir Namangan viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida ham oʻtkazilgan boʻlib, unda shahar va tumanlar Qoʻriqlash boʻlimlari ham videokonferensaloqa orqali ishtiroki taʼminlandi.
Boshlangʻich kasaba uyushma qoʻmitasining 2020–2025 yillardagi faoliyati yuzasidan maʼruzasi yigʻilish qatnashchilariga oʻqib eshittirildi va bajarilgan ishlar muhokama qilindi.
Namangan viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi boshlangʻich kasaba uyushma qoʻmitasi raisi va uning aʼzolari hamda taftish komissiyasi raisi va uning aʼzolari saylandi, shu bilan birga kelgusi 5 yillik uchun vazifalar belgilab olindi.
Konferensiya yakunida kun tartibidagi barcha masalalar koʻrib chiqilib, kasaba uyushma qoʻmitasining raisi va aʼzolari qayta saylandi.

A reporting and election conference of trade unions was held in the regional Directorates of Protection
The Directorate of Protection of Khorezm region hosted a reporting and election conference of the primary trade union organization, which is a member of the regional council of the trade union of employees of state institutions and public services of Uzbekistan. The meeting discussed the results of the implementation of the collective agreement for 2024 and current issues of the unionʼs activities. The event was attended by Chairman of Khorezm Regional Council of the Trade Union of state Institutions and Public service workers Sh. Allaberganov and Head of the organizational department H. Sattarov, who spoke about the priorities of the organization. Information was also provided on the development of this organization and its role in protecting the interests of workers in connection with the 120th anniversary of the trade union movement.
A similar event was held via videoconference in the Directorate of Protection of Namangan Region with the participation of employees of city and district security departments. The meeting participants heard the report of the primary trade union committee on its activities for 2020-2025 and discussed plans for the future. In addition, the chairman and members of the primary trade union committee of the Namangan region security Department, the chairman and members of the audit commission were elected, and tasks were set for the next 5 years.