Xodimlarning psixologik bilimlarini oshirishga qaratilgan trening mashgʻulotlari tashkil etildi
Milliy gvardiya Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi psixologlari tomonidan ayni kunlarda xodimlar oʻrtasida xizmat intizomi, muomala madaniyati va huquqiy savodxonlikni oshirishga qaratilgan seminar-trening mashgʻulotlari olib borilmoqda.
Jumladan, kuni kecha Samarqand shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi shaxsiy tarkibi bilan "Muammo va salbiy holatlardan qutilish" mavzusiga bagʻishlangan navbatdagi psixologik trening boʻlib oʻtdi.
Oʻtkazilgan treningda xizmat vaqtida xodimlar va fuqarolar oʻrtasida oʻzaro kelishuvga erishish, muloqotni yaxshilash hamda nutqni toʻgʻri yoʻnaltira olish kabi masalalar ustida amaliy mashgʻulotlar olib borildi.
Bundan tashqari xodimlarning kasbiy kompetensiyalarini oshirishga, xizmat jarayonida ularning psixologik barqarorligini taʼminlashga yordam beradi. Treninglar orqali ishchilar oʻz emotsiyalarini boshqarish, moslashuvchanlikni kuchaytirish va muammolarni hal qilish qobiliyatini rivojlantirish imkoniga ega boʻlishadi.
Tadbirdan soʻng ishtirokchilar oʻz fikr va takliflarini bildirishdi, bu esa kelgusidagi xizmat faoliyatni yanada samarali oʻtkazishga xizmat qiladi.

Trainings aimed at improving the psychological knowledge of employees have been organized
Psychologists of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Samarkand region regularly conduct training seminars aimed at maintaining service discipline, forming a culture of behavior and strengthening the legal literacy of personnel.
In particular, a few days ago, another psychological training on the topic "Getting rid of problems and troubles" was held for employees of the department of "Protection" of Samarkand city.
During the training, practical exercises were conducted aimed at achieving mutual agreement between employees and citizens, improving communication, and the ability to properly build a dialogue.
Thanks to the event, the participants improved their professional competence, emotion management skills, and also strengthened their psychological stability.