NAJOT – TAʼLIMDA, ZAKOVATDA!
Ming yillik davlatchilik tarixiga ega boʻlgan ona zaminimizning har bir davrida jamiyat taraqqiyoti bilim va maʼrifat bilan bogʻlanganligi buyuk allomalarimizning qoldirgan ilmiy-maʼrifiy merosi orqali barchamizga maʼlum.
Milliy gvardiya Namangan viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi, viloyat Harbiy prokuraturasi, Yoshlar ishlari boshqarmasi hamda Oʻzbekiston davlat muassasalari va jamoat xizmati xodimlari kasaba uyushmasi Namangan viloyat Kengashi bilan hamkorlikda “Bir boʻlsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz” shiori ostida "Qoʻriqlash" xizmatining 30 yoshgacha boʻlgan yosh xodimlari oʻrtasida ularning bilim salohiyati va darajasini oshirish, dunyoqarashini kengaytirish maqsadida “Zakovat” intellektual turniri tashkil etildi. Turnir Namangan shahridagi “Zakovat klubi” binosida boʻlib oʻtdi.
Turnirda Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" boshqarmasi va shahar-tuman boʻlimlarida xizmat qilib kelayotgan yosh xodimlardan iborat 14 ta jamoa gʻoliblik uchun bellashdilar.
24 ta savol asosida oʻtkazilgan turnir yakuniga koʻra 1 oʻrin Norin tumani "Qoʻriqlash" boʻlimi, 2 oʻrin Namangan shahar "Qoʻriqlash" boʻlimi, 3 oʻrin esa Namangan viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlaridan tashkil topgan jamoalar egalladi.
Gʻolib jamoalar "Qoʻriqlash" boshqarmasining diplom va pul mukofoti hamda Oʻzbekiston davlat muassasalari va jamoat xizmati xodimlari kasaba uyushmasi Namangan viloyat Kengashining Xorazm viloyatiga bepul sayohat yoʻllanmasi bilan taqdirlandilar.

БУДУЩЕЕ ЗА ЗНАНИЯМИ И ОБРАЗОВАНИЕМ!
Всем известно, что развитие нашего общества, имеющего тысячелетнюю историю, происходило на основании богатого наследия наших великих предков.
Управление «Охраны» Национальной гвардии Наманганской области совместно с областной Военной прокуратурой, Управлением по делам молодежи и Наманганским областным советом профсоюза работников государственных учреждений и общественного обслуживания организовали интеллектуальный турнир «Заковат» под лозунгом «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!» среди сотрудников службы «Охрана» в возрасте до 30 лет. Основная цель турнира, прошедшего в клубе «Заковат» города Намангана – повышение потенциала и уровня знаний, расширение мировоззрения личного состава.
За первенство боролись 14 команд из числа сотрудников, проходящих службу в областном управлении «Охраны», а также в городских и районных отделах. Каждой команде предстояло ответить на 24 вопроса по разным темам.
По итогам турнира 1 место заняла команда отдела «Охраны» Нарынского района, 2 место – отдела «Охраны» города Намангана, 3 место – Управления «Охраны» Наманганской области.
Победителям и призерам вручили дипломы и денежные вознаграждения от руководства Управления «Охраны», а также бесплатную путевку в Хорезмскую область от Наманганского областного совета профсоюза работников государственных учреждений и общественного обслуживания.