Тошкент минтақавий ўқув маркази ходимлари учун маданий тадбир
Қўриқлаш департаментининг Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби, тингловчилари ҳамда уларнинг оила аъзоларининг дам олиш кунларини мароқли ўтказишлари ва маданий ҳордиқ олишларини таъминлаш мақсадида Ислом Каримов номидаги илмий-маърифий ёдгорлик мажмуасига ташриф буюришлари таъминланди.
Саёҳат давомида меҳмонлар Ўзбекистон Республикасининг Биринчи Президенти ҳаёти ва фаолиятига бағишланган мажмуа экспозицияси билан танишди. Унинг мамлакат мустақиллигини қўлга киритиш ва давлатчиликни барпо этишдаги тарихий хизматига алоҳида эътибор қаратилди.
Ёдгорлик мажмуаси меҳмонлари ноёб экспонатлар: тарихий фотосуратлар, хорижий давлатларнинг эсдалик совғалари, декоратив-амалий санъат асарлари ва ҳайкалтарошлик намуналарини томоша қилиш имкониятига эга бўлди.
Мажмуага ташриф буюриш тадбир иштирокчиларига Биринчи Президент шахсининг мустақил Ўзбекистон тарихидаги аҳамиятини янада чуқурроқ англаш ва унинг хотирасига ҳурмат бажо келтириш имконини берди.

Культурное мероприятие для сотрудников Ташкентского регионального учебного центра
Сотрудники Ташкентского регионального учебного центра Департамента охраны, слушатели и их семьи посетили Научно-просветительский мемориальный комплекс имени Ислама Каримова. Поездка была организована с целью культурного просвещения и досуга.
В ходе экскурсии посетители познакомились с экспозицией комплекса, посвящённой жизни и деятельности Первого Президента Республики Узбекистан. Особое внимание было уделено его историческому вкладу в обретение независимости страны и становление государственности.
Гости мемориального комплекса смогли увидеть уникальные экспонаты: исторические фотографии, памятные подарки от зарубежных государств, произведения декоративно-прикладного искусства и образцы скульптуры.
Посещение комплекса позволило участникам мероприятия глубже понять значимость личности Первого Президента в истории независимого Узбекистана и почтить его память.