Бугунги кунда республикамизнинг барча ташкилот ва муассасаларида ходимлар ва ишчи-хизматчиларнинг саломатлиги ҳамда хавфсизлигини сақлашга катта эътибор қаратилмоқда.
Ходимлар орасида соғлом турмуш тарзини ҳаётга кенг татбиқ этиш, уларнинг жисмоний фаоллиги даражасини ошириш мақсадида куни кеча Миллий гвардия Тошкент вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари иштирокида семинар-тренинг бўлиб ўтди. Мазкур тренингда вилоят Ички ишлар бош бошқармаси тиббиёт бўлими поликлиникаси малакали шифокорлари иштирок этиб, иштирокчиларга касаллик аломатлари пайдо бўлганда ўз вақтида шифокорга мурожаат қилмаслик қандай салбий оқибатларга олиб келиши ҳақида тушунчалар беришди.
Шунингдек, шахсий таркибнинг соғлигини асрашга йўналтирилган ишларни янада жадаллаштириш муҳимлиги алоҳида таъкидлаб ўтилди. Давра суҳбати якуни қизғин савол-жавобларга уланиб, иштирокчилар мавзу доирасида ўз фикр-мулоҳазаларини ҳам билдиришди.

ЗДОРОВЬЕ – ЗАЛОГ ЭФФЕКТИВНОЙ СЛУЖБЫ!
Сегодня во всех организациях и учреждениях нашей республики огромное внимание уделяется охране здоровья и обеспечению безопасности труда персонала.
На днях с участием сотрудников Управления «Охраны» Национальной гвардии Ташкентской области состоялся семинар-тренинг, направленный на широкое внедрение здорового образа жизни и повышение уровня физической активности личного состава. Участие в данном тренинге приняли квалифицированные врачи поликлиники медицинского отдела ГУВД области и проинформировали присутствующих о негативных последствиях несвоевременного обращения к врачу при появлении симптомов различных болезней.
Кроме того, подчеркнута важность регулярного проведения работы, направленной на охрану здоровья сотрудников. В завершении мероприятия специалисты ответили на интересующие вопросы сотрудников.