Куни кеча Жиззах шаҳар халқ таълими бўлимига қарашли умумтаълим мактаблари ўқувчилари ўртасида маданий-маърифий тадбир ташкил этилди.
Ёшларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил қилиш ҳамда ватанпарварлик руҳида тарбиялаш мақсадида Жиззах вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ва Ёшлар иттифоқи вилоят Кенгаши масъуллари билан ҳамкорликда "Ўзбекистон Ёшлар мамлакати" ва "Миллий армиямиз чинакам мардлик, фидойилик ва ватанпарварлик мактаби" шиорлари остида бўлиб ўтган тадбирларда йигит-қизлар ўз истеъдодларини намоён этдилар.
Тадбир давомида Жиззах гарнизони ҳарбий оркестр жамоаси ва маданият бўлими хонандаларининг ватанни мадҳ этувчи қўшиқ ва куйлари ёшларга ўзгача завқ бағишлади.
“Зукко билимдон” ва “Моҳир созанда” танловларида ўқувчилар ўзларининг иқтидорларини намойиш қилдилар. Ўтказилган тадбир якунида, кун сайин ривожланиб бораётган камондан отиш спорт тури бўйича мусобақа ташкиллаштирилиб ғолиблар муносиб тақдирландилар.

YOUTH – FOUNDERS OF THE THIRD RENAISSANCE
A few days ago, a cultural and educational event was held among pupils of secondary schools of the Department of Public Education of Jizzakh city.
In order to improve the legal literacy of young people, organize meaningful leisure and education in the spirit of patriotism, the Directorate of "Protection" of Jizzakh region, together with the regional Council of the Youth Union, held events under the slogans "Uzbekistan is a country of youth" and "The National Army is a school of courage, dedication and patriotism".
Songs and melodies performed by the military orchestra of Jizzakh garrison and artists of the Department of Culture gave a special atmosphere.
The pupils demonstrated their talents in the competitions "Zukko bilimdon" and "Mohir sozanda". At the end of the event, an archery competition was organized and the winners were awarded.