ЁШЛАР МУАММОЛАРИ ТИЗИМЛИ ҲАЛ ҚИЛИНМОҚДА
Ёшларни қўллаб-қувватлаш, уларнинг пухта билим олиши, касб-ҳунар ўрганишига кўмаклашиш, муаммоларини ҳал этиш ҳамда мазкур йўналишдаги ишлар самарадорлигини ошириш мақсадида Хоразм вилоят "Қўриқлаш" бошқармасида Ёшлар ишлари агентлиги вакиллари ҳамкорлигида йиғилиш ўтказилди.
Тадбирга вилоят ҳудудидаги ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган йигит-қизлар, оилавий болалар уйлари фарзандлари, ногиронлиги мавжуд бўлган ёшлар жалб этилиб, уларнинг муаммолари тингланди.
Йиғилиш давомида 4 нафар ёшларнинг касб-ҳунар ўрганиш, тўлов контракт пулларини тўлашга кўмаклашиш, саломатликларини мустаҳкамлаш, мактабни кўчириш каби муаммолари шу ернинг ўзида ҳал қилинди. 6 нафарининг муаммосини ҳал қилиш бўйича тегишли мутасадди ходимларга топшириқлар берилиб, қисқа вақт ичида масалаларни бартараф этиш чораларини кўриш лозимлиги тушунтирилди.
Мазкур йўналиш бўйича ишлар республикамизнинг бошқа вилоятларда ҳам тизимли равишда олиб борилмоқда.

ПРОБЛЕМЫ МОЛОДЕЖИ РЕШАЮТСЯ НА СИСТЕМНОЙ ОСНОВЕ
В Управлении «Охраны» Хорезмской области совместно с представителями Агентства по делам молодежи организовано заседание с целью всесторонней поддержки молодежи, воспитания в духе любви к родине и профессиональной ориентации подрастающего поколения, а также решения их проблем и повышения эффективности работы в данном направлении.
На заседании присутствовали юноши и девушки, лишенные родительской опеки, а также воспитанники семейных детских домов и дети с особыми потребностями.
В ходе встречи четверо ребят нашли решения своих проблем, таких как профессиональное обучение, оплата контрактных взносов, укрепление здоровья, перевод в другую школу. Кроме того, должностным лицам даны соответствующие поручения по решению проблем еще 6 юношей и девушек.