ХОДИМЛАР УЧУН НАВБАТДАГИ САЁҲАТ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Фуқароларнинг фаровон турмуш кечириши, осойишталиги кўп жиҳатдан юрт тинчлиги ва унинг барқарорлиги билан ўлчанади. Бу борада ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари ўз вазифаларини сидқи дилдан, бекаму-кўст бажаришлари учун муносиб шарт-шароитлар яратилган бўлиши муҳим.
Самарқанд вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси шахсий таркибнинг меҳнат самарадорлигини ошириш мақсадида ходимлар учун Самарқанддаги тарихий обидаларга саёҳатлар уюштириш борасида бир қатор ишлар амалга оширилмоқда.
"Қўриқлаш" хизмати ходимларининг навбатдаги саёҳати Гўри Амир мақбарасига бўлди. Бу ерда саёҳатчилар Темурийлар даврининг ўзига хос тарихи ҳамда давлатчилиги асослари, мақбарасининг меъморий ечими ва унинг бунёд этилиши тўғрисидаги маълумотларга эга бўлишди.
Бу каби саёҳатлар ходимларда тарихга бўлган қизиқишларини ортиб бориши билан бирга меҳнат фаолиятида самарадорликка эришишида муҳим аҳамият касб этади.

ОРГАНИЗОВАНА ОЧЕРЕДНАЯ ПОЕЗДКА ДЛЯ СОТРУДНИКОВ
Благополучие граждан, душевное спокойствие во многом зависят от мира и стабильности в стране. Поэтому важно создать соответствующие условия для добросовестного и слаженного выполнения сотрудниками правоохранительных органов своих обязанностей.
В целях повышения эффективности работы личного состава Управления «Охраны» Самаркандской области проводится ряд мероприятий по организации для сотрудников поездок к историческим памятникам города Самарканда.
Местом назначения очередной такой поездки стал мавзолей Гур-Эмир. Здесь сотрудники получили сведения об уникальной истории периода Тимуридов и основах государственности, архитектурном строении гробницы и ее конструкции.
Подобные поездки имеют большое значение в повышении интереса сотрудников к истории, а также в достижении эффективности в работе.