ХОДИМЛАР УЧУН НАВБАТДАГИ САЁҲАТ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Фуқароларнинг фаровон турмуш кечириши, осойишталиги кўп жиҳатдан юрт тинчлиги ва унинг барқарорлиги билан ўлчанади. Бу борада ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари ўз вазифаларини сидқи дилдан, бекаму-кўст бажаришлари учун муносиб шарт-шароитлар яратилган бўлиши муҳим.
Самарқанд вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси шахсий таркибнинг меҳнат самарадорлигини ошириш мақсадида ходимлар учун Самарқанддаги тарихий обидаларга саёҳатлар уюштириш борасида бир қатор ишлар амалга оширилмоқда.
"Қўриқлаш" хизмати ходимларининг навбатдаги саёҳати Гўри Амир мақбарасига бўлди. Бу ерда саёҳатчилар Темурийлар даврининг ўзига хос тарихи ҳамда давлатчилиги асослари, мақбарасининг меъморий ечими ва унинг бунёд этилиши тўғрисидаги маълумотларга эга бўлишди.
Бу каби саёҳатлар ходимларда тарихга бўлган қизиқишларини ортиб бориши билан бирга меҳнат фаолиятида самарадорликка эришишида муҳим аҳамият касб этади.

ANOTHER TRIP FOR EMPLOYEES HAS BEEN ORGANIZED
The well-being of citizens and peace of mind largely depend on peace and stability in the country. Therefore, it is important to create appropriate conditions for the conscientious and well-coordinated performance of their duties by law enforcement officers.
In order to improve the efficiency of the personnel of the Directorate of "Protection" of Samarkand region, a number of events are being held to organize trips for employees to the historical monuments of Samarkand city.
The destination of the next such trip was the mausoleum of Gur-Emir. Here the staff received information about the unique history of the Timurid period and the foundations of statehood, the architectural structure of the tomb and its design.
Such trips are of great importance in increasing the interest of employees in history, as well as in achieving efficiency in work.