ХИЗМАТ ҚУРИЛМАЛАРИДАН ФОЙДАЛАНИШ ЖАРАЁНИДА ШАХСИЙ ХАВФСИЗЛИККА КАТТА ЭЪТИБОР ҚАРАТИШ ЛОЗИМ
Замон ривожлангани сари юмушимизни бироз бўлсада енгилатаётган электрон қурилмалар, компьютерлар, гаджетлар ва ижтимоий тармоқларсиз тасаввур қила олмаймиз. Аммо ушбу қурилмалар орқали хар қандай маълумотларни қисқа вақт ичида олиш мумкинлиги ҳақида барчамизнинг хабаримиз бор.
Бугунги кунда ижтимоий тармоқлар орқали хакерлар томонидан турли вируслар юбориш орқали маълумотларни кўчириб олиш ёки йўқ қилиш каби ҳолатлар кузатилмоқда. Шу каби ҳолатларнинг олдини олиш мақсадида Жиззах вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида "Қўриқлаш" бош бошқармаси мутасадди ходимлари томонидан видеоселектор тарзида йиғилиш ўтказилди.
Унда хизмат ҳужжатларини сақлаш ва уни тўғри юритиш, махфийлик қоидаларига риоя қилиш ҳамда давлат сирларини сақлаш бўйича маърузалар тингланди ва тегишли тафсиллар берилди.

WHEN USING SERVICE DEVICES, IT IS IMPORTANT TO PAY ATTENTION TO YOUR OWN SAFETY
We cannot imagine life without electronic devices, computers, gadgets and social networks. However, everyone knows that these technologies facilitate our work in finding and transmitting any information.
To date, there are cases of copying and destruction of data by hackers who send various viruses through social networks. In order to prevent such situations, the responsible employees of the Main Directorate of "Protection" organized a video conference meeting in the Directorate of "Protection" of Jizzakh region.
During the event, lectures on the storage and maintenance of official documents, compliance with the rules of confidentiality and the storage of state secrets were heard.