ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ МУСТАҲКАМЛАШ, ХОДИМЛАРНИНГ ҲУҚУҚИЙ САВОДХОНЛИГИНИ ОШИРИШГА БАҒИШЛАНГАН УЧРАШУВ ЎТКАЗИЛДИ
Куни кеча Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси "Қўриқлаш" бошқармаси шахсий таркиби иштирокида хизмат интизомини мустаҳкамлаш, ходимларнинг ҳуқуқий саводхонлигини оширишга бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Мазкур учрашувда Миллий гвардия Марказий девони ҳамда "Қўриқлаш" бош бошқармаси масъуллари сўзга чиқиб, шахсий таркиб орасида жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликлар, шунингдек, қонунбузилиши ҳолатларнинг олдини олиш, йўл-транспорт ҳодисалари, тартиб-интизомни мустаҳкамлашнинг ҳуқуқий асослари тўғрисида тушунчалар бериб ўтилди.

A MEETING WAS ORGANIZED AIMED AT STRENGTHENING OFFICIAL DISCIPLINE, AS WELL AS IMPROVING THE LEGAL LITERACY OF EMPLOYEES
A few days ago, with the participation of the personnel of the Directorate of "Protection" of the National Guard of the Republic of Karakalpakstan, a meeting was held dedicated to strengthening service discipline and improving the legal literacy of employees.
The responsible officials of the Central Apparat of the National Guard and the Main Directorate of "Protection" also took part, who noted the importance of strengthening service discipline among the personnel, preventing crimes and violations of the rule of law, road accidents.