ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ МУСТАҲКАМЛАШ, ХОДИМЛАРНИНГ ҲУҚУҚИЙ САВОДХОНЛИГИНИ ОШИРИШГА БАҒИШЛАНГАН УЧРАШУВ ЎТКАЗИЛДИ
Куни кеча Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси "Қўриқлаш" бошқармаси шахсий таркиби иштирокида хизмат интизомини мустаҳкамлаш, ходимларнинг ҳуқуқий саводхонлигини оширишга бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Мазкур учрашувда Миллий гвардия Марказий девони ҳамда "Қўриқлаш" бош бошқармаси масъуллари сўзга чиқиб, шахсий таркиб орасида жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликлар, шунингдек, қонунбузилиши ҳолатларнинг олдини олиш, йўл-транспорт ҳодисалари, тартиб-интизомни мустаҳкамлашнинг ҳуқуқий асослари тўғрисида тушунчалар бериб ўтилди.

ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА, НАПРАВЛЕННАЯ НА УКРЕПЛЕНИЕ СЛУЖБОЙ ДИСЦИПЛИНЫ, А ТАКЖЕ ПОВЫШЕНИЕ ЮРИДИЧЕСКОЙ ГРАМОТНОСТИ СОТРУДНИКОВ
На днях с участием личного состава Управления «Охраны» Национальной гвардии Республики Каракалпакстан организована встреча, посвященная укреплению служебной дисциплины и повышению правовой грамотности сотрудников.
Участие приняли также ответственные Центрального аппарата Национальной гвардии и Главного управления «Охраны», которые отметили важность укрепления служебной дисциплины среди личного состава, пресечения преступлений и нарушений законности, дорожно-транспортных происшествий.