ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ КУЧАЙТИРИШ – ЯНАДА САМАРАЛИ ФАОЛИЯТГА АСОС БЎЛАДИ
Хизмат интизомини мустаҳкамлаш орқали ходимларнинг ишчалик қобилиятини кучайтириш, шахсий таркиб орасида юзага келиши мумкин бўлган турли ҳуқуқбузарликларнинг олдини олинишига сабаб бўлади. Бунинг учун эса ҳар бир ходим, офицердан то сержант ва сафдорлар таркибидаги ҳар бир тинчлик посбони ўз хизмат мажбуриятларини сидқидилдан, виждонан бажариши талаб этилади.
Куни кеча Тошкент шаҳар “Қўриқлаш” бошқармасида ташкил этилган очиқ мулоқотда хизматда қонунийликни таъминлаш, мол-мулкларни ишончли ҳимоясини таъминлаш ҳамда раҳбар ва ходим, бошқа мансабдор шахслар орасида моддий манфаат эвазига бирор ишини битириб бериш, тамагирлик, коррупцион ҳолатларнинг олдини олиш каби долзарб масалалар муҳокамалар марказида бўлди.
Тошкент ҳарбий прокуратураси масъуллари томонидан ўтган олти ой давомида ҳарбий хизматчи ва ходимлар орасида содир этилган салбий ҳолатлар, уларга олиб келган сабаблар ҳамда муаммолар ҳақида сўз борди.
Аввало, хизматда турли кўнгилсиз ҳолатларга дуч келмаслик учун ҳар бир ходим ўз мажбуриятлари билан бирга ваколатларини яхши англаши, фаолиятга доир қонунчиликка киритилган янгиликларни эса пухта ўзлаштириши талаб этилиши таъкидланди.
Ҳар қандай хизмат самарали ташкил этилиши учун биринчи навбатда хизмат интизомига қатъий амал қилиш лозимлиги тушунтирилди.

STRENGTHENING OF SERVICE DISCIPLINE IS THE BASIS OF EFFECTIVE ACTIVITY
Increasing the level of employees' ability to work by strengthening service discipline will prevent various violations that may occur among employees. To do this, everyone, from an officer to a sergeant, is obliged to conscientiously and efficiently perform their official duties.
The other day, open dialogues were held in the Directorate of "Protection" of Tashkent city, during which such topical issues as ensuring reliable protection of property, compliance with discipline and legality, as well as suppression of corruption were considered.
Officials of the Tashkent Military Prosecutor's Office told about the negative situations, causes and problems that have arisen among military personnel and employees over the past six months.
It is emphasized that in order to avoid various disappointments in the service, each employee should understand their powers and responsibilities, thoroughly study the innovations introduced into the legislation.
It was also noted that for the effective organization of the service, first of all, it is necessary to strictly observe service discipline.