ТАШКИЛ ЭТИЛАЁТГАН САЙЁР ҚАБУЛЛАР МУАММОЛАРНИ ЕЧИШГА ЁРДАМ БЕРМОҚДА
Бугун Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси, Ҳарбий прокуратура ҳамда Қуролли Кучлар таркибига кирувчи вазирлик ва идоралар мутасадди раҳбарлари томонидан ҳарбий хизматчилар ва ходимлар, шунингдек, уларнинг оила аъзоларини ижтимоий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш, мавжуд муаммоларини ўрганиш мақсадида Тошкент вилоятининг Бекобод туманида оммавий сайёр қабул ўтказилди.
Дастлаб, ҳарбий хизматчи, ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзолари билан учрашув ўтказилди. Унда бугунги кунда ходимлар учун яратилган қулайликлар, ижтимоий ҳимояси борасидаги олиб бораётган ишлар хусусида мутасаддилар томонидан айтиб ўтилди.
Шундан сўнг, ҳар бир ходим ва оила аъзоларининг таклифлари тингланди. Миллий гвардия марказий девони ва "Қўриқлаш" бош бошқармаси раҳбарияти томонидан Миллий гвардия сафларига ишга кириш, Жамоат хавфсизлиги университетига ўқишга кириш тартиби бўйича, шунингдек ходимларнинг оила аъзоларини ишга жойлашиш, имтиёзли кредит олиш ҳамда бошқа ижтимоий масалаларга тушунчалар берилди.
Барча келиб тушган саволлар ҳамда мурожаатлар мутасаддиларга йўналтирилиб, уларга ечим топиш бўйича зарурий кўрсатмалар берилди.

FIELD RECEPTIONS ARE THE KEY TO SOLVING PROBLEMS
Today, at the initiative of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, the Military Prosecutorʼs Office, responsible heads of ministries and departments within the system of the Armed Forces, in Bekabad district of Tashkent region a public visiting reception was organized in order to provide social support to military personnel, employees and families, as well as to study their problems.
The visiting reception began with a meeting, during which the speakers spoke about the created conditions, work and reforms in the field of social protection of military personnel, employees and their families.
After that, proposals from each of those present were heard. The leadership of the Central Office of the National Guard and the Main Directorate of "Protection" provided information on the procedure for joining the ranks of the National Guard, admission to the University of Public Safety, as well as on the employment of family members of employees, obtaining a preferential loan, etc.