ВИЛОЯТ ҲАРБИЙ ПРОКУРАТУРАСИ МАСЪУЛЛАРИ ИШТИРОКИДА МУЛОҚОТЛАР ЎТКАЗИЛДИ
“Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни” доирасида Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида Фарғона ҳарбий прокуратураси масъул ходимлари иштирокида “Миллий гвардия фаолиятини ташкиллаштириш” мавзусида семинар машғулоти ўтказилди.
Сўзга чиққанлар сўнги пайтларда хизмат интизоми ва қонунчиликка риоя қилиш бўйича ходимлар томонидан йўл қўйилаётган камчиликлар танқидий-таҳлилий руҳда кўриб чиқишди.
Жумладан, жорий йил таҳлил натижаларига кўра ўтган давр билан солиштирганда хизмат интизоми бузилиш ҳолатлари қисман камайганлиги алоҳида таъкидланди.
Тадбир давомида ушбу йўналишларда амалга оширилиши зарур бўлган тизимли ишлар белгилаб олиниб, раҳбарларга аниқ вазифалар юклатилди.

ОРГАНИЗОВАНЫ ВСТРЕЧИ С УЧАСТИЕМ СОТРУДНИКОВ ОБЛАСТНОЙ ВОЕННОЙ ПРОКУРАТУРЫ
В рамках Дня профилактики правонарушений в Управлении «Охраны» Ферганской области состоялся семинар на тему «Организация деятельности Национальной гвардии» с участием должностных лиц Ферганской военной прокуратуры.
Выступившие с речью рассмотрели проблемы и недостатки служебной дисциплины и правопорядка.
В частности, по результатам анализа текущего года по сравнению с предыдущим периодом выявлено, что случаи нарушения служебной дисциплины частично уменьшились.
В ходе мероприятия была определена системная работа, которую необходимо провести в данном направлении, а также поставлены конкретные задачи перед руководителями.