ВИЛОЯТ ҲАРБИЙ ПРОКУРАТУРАСИ МАСЪУЛЛАРИ ИШТИРОКИДА МУЛОҚОТЛАР ЎТКАЗИЛДИ
“Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни” доирасида Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида Фарғона ҳарбий прокуратураси масъул ходимлари иштирокида “Миллий гвардия фаолиятини ташкиллаштириш” мавзусида семинар машғулоти ўтказилди.
Сўзга чиққанлар сўнги пайтларда хизмат интизоми ва қонунчиликка риоя қилиш бўйича ходимлар томонидан йўл қўйилаётган камчиликлар танқидий-таҳлилий руҳда кўриб чиқишди.
Жумладан, жорий йил таҳлил натижаларига кўра ўтган давр билан солиштирганда хизмат интизоми бузилиш ҳолатлари қисман камайганлиги алоҳида таъкидланди.
Тадбир давомида ушбу йўналишларда амалга оширилиши зарур бўлган тизимли ишлар белгилаб олиниб, раҳбарларга аниқ вазифалар юклатилди.

MEETINGS WERE ORGANIZED WITH THE PARTICIPATION OF EMPLOYEES OF THE REGIONAL MILITARY PROSECUTOR'S OFFICE
Within the framework of the Crime Prevention Day, a seminar on the topic "Organization of the activities of the National Guard" with the participation of officials of Ferghana Military Prosecutor's Office was held in the Directorate of "Protection" of Ferghana region.
The speakers considered the problems and shortcomings of official discipline and law and order.
In particular, according to the results of the analysis of the current year, compared with the previous period, it was revealed that cases of violations of official discipline have partially decreased.
During the event, the systematic work that needs to be carried out in this direction was identified, as well as specific tasks were set for managers.