ВАТАНГА СОДИҚЛИК УЧУН ҚАСАМЁД ТАДБИРЛАРИ БЎЛИБ ЎТДИ
Ҳар бир кишининг ҳаётида унутилмас, таассуротларга бой лаҳзалар ва воқеалар бўлади. Айниқса, алп қоматли йигитнинг кўпчилик олдида Ватанига, Президентига, халқига қилган қасамёди қалбига муҳрланиб қолади. Чунки қасамёд оддий сўзлардан иборат бўлмайди ёки у шунчаки овоз чиқариб ўқилмайди. Негаки, қасамёд юракнинг туб-тубидан нидо каби отилиб чиқади, у айтилаётганда бутун вужудни ҳис-ҳаяжон чулғаб олади.
Миллий гвардия Тошкент шаҳри бўйича бошқармасида бугун Миллий гвардия сафларида муддатли ҳарбий хизматни ўташга киришган аскарларнинг қасамёд қабул қилиш маросими бўлиб ўтди.
Аскарликни, ҳарбий кийим кийиб юртга фидойилик билан хизмат қилишни аҳд қилганларнинг қалблари ифтихорга лиммо-лим, билаклари кучга тўлган. Қисқаси, улар Ватанни ҳар қандай хавф-хатардан ҳимоя қилишга шай ҳарбийлардир.
Тадбирда ота-оналар, нуронийлар, кенг жамоатлик вакиллари иштирок этди. Қалбида Ватанга муҳаббат жўш уриб турган аскарлар Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи олдида она юртга, Президентга садоқат билан хизмат қилишга онт ичишди.
Бугунги қасамёд эртанги кунга, келажакка қўйилган қатъий қадамдир. Улар ўзлари учун аниқ мақсадни белгилаб олишди. Бу Ватанини, халқини турли хавф-хатарлардан ҳимоя қилиш, керак бўлса, бу йўлда жонидан ҳам воз кечишдир.
Ишонамизки, улар қилган қасамёдига содиқ қолишади. Ватан ҳимоячиси деган масъулиятли вазифани шараф билан оқлашади.

THE EVENTS OF THE OATH OF ALLEGIANCE TO THE MOTHERLAND WERE HELD
There are unforgettable moments and events in everyone's life. One of these is the military oath to his country, the president and the people in front of many people. And for good reason, because the oath is not just words. Because it comes from the depths of the heart, and when pronounced, the whole body is overwhelmed with excitement and pride.
Today, the ceremony of taking the oath of soldiers who entered for military service in the ranks of the National Guard took place at the National guard department of Tashkent city.
The hearts of those who undertook to become a soldier and selflessly serve the country were overflowing with pride and courage.
The event was attended by parents, elders and members of the public. In front of the National Flag of the Republic of Uzbekistan, the soldiers swore to serve the Motherland and the President with honor.
Today's oath is a decisive step towards the future. The young men set a clear goal for themselves: to defend the motherland and the people.