Хизмат интизомига риоя қилиш, амалга оширилган ишлар, эришилган ютуқлар ҳамда йўл қўйилган камчиликлар бўйича йиғилиш ўтказилди
Ходимлар орасида хизмат интизомига риоя қилиш, фуқаролар билан хушмуомалада бўлиш, жиноят ва ҳуқуқбузарликларни кескин камайтириш борасида тизимли ишлар амалга оширилмоқда. Хусусан, Қўриқлаш Департаменти раҳбарияти иштирокида Навоий вилояти Қўриқлаш бошқармасида ходимлар билан айни шу масалаларда йиғилиш ўтказилди.
Йиғилишда сўз олганлар, ходимлар томонидан содир этилаётган ҳуқуқбузарликлар, уларнинг келиб чиқиш сабаблари, хизмат интизомига риоя қилишлари, хизмат вазифасига кирмайдиган турли хил масалаларга аралашмасликлари, коррупцион ҳолатларга йўл қўймасликлари юзасидан алоҳида тўхталиб ўтдилар.
Шунингдек, Навоий вилояти Қўриқлаш бошқармасининг жорий йил давомида амалга оширган натижалари сарҳисоб қилиниб, келгусида амалга оширилиши лозим бўлган ишлар бўйича тегишли масъулларга топшириқлар берилди. Йиғилиш якунида барча масъулларга қўл остидаги шахсий таркибга мазкур масалаларнинг тўлиқ мазмунини етказишлари бўйича топшириқлар берилди.

An important meeting was held in the Directorate of Protection of Navoi region on issues of service discipline and employee performance. The event was held with the participation of the management of the Department of Protection
An important meeting was held in the Directorate of Protection of Navoi region on issues of service discipline and employee performance. The event was held with the participation of the management of the Department of Protection.
The meeting discussed key aspects of the departmentʼs work, including systematic efforts to maintain discipline among personnel, a culture of communication with citizens, and measures to significantly reduce offenses. The meeting participants paid special attention to the issues of compliance with official discipline and the prevention of corruption.
The speakers discussed in detail the problems associated with violations committed by employees, analyzed the causes of their occurrence and discussed measures to prevent similar situations in the future. Special attention was paid to the issues of non-interference in matters not related to official duties.
During the meeting, the results of the work of the Directorate of Protection of Navoi region for the current year were summed up. As a result of the discussion, the responsible persons were given specific instructions for further work. All managers were instructed to familiarize their subordinates in detail with the content of the issues considered to ensure their effective implementation.