Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида очиқ эшиклар куни тадбири ўтказилди
Наманган вилояти Тўрақўрғон туманидаги Исҳоқхон Ибрат ижод мактаби ўқувчилари учун Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида очиқ эшиклар куни тадбири ташкил этилди. Мазкур тадбирда ўқувчилар бошқарма ходимларининг кундалик фаолияти билан яқиндан танишиш имкониятига эга бўлдилар.
Тадбир давомида ўқувчиларга қўриқлаш хизмати ходимларининг касбий фаолияти, уларнинг хизмат шароитлари ва амалиётда қўлланиладиган замонавий технологиялар ҳақида мутахассислар томонидан батафсил маълумотлар тақдим этилди. Шунингдек, уларнинг саволларига тўлиқ ва тушунарли жавоблар берилди.
Ўқувчилар "Қўриқлаш" бошқармасидаги махсус жиҳозлар, хавфсизлик тизимлари ва ходимларнинг иш жараёнини кузатиб, бу соҳадаги замонавий ёндашувлар билан танишдилар.
Ташкил этилган очиқ эшиклар куни тадбири орқали ўқувчилар нафақат янги билимларга эга бўлдилар, балки ўзларига керакли мотивация ва илҳом ҳам олдилар. Тадбир ёш авлоднинг ҳуқуқ-тартибот органларига бўлган ҳурматини янада оширишга ҳам ҳисса қўшди.
Бундай тадбирларнинг ўтказилиши ёшларнинг ижтимоий онгини шакллантиришда муҳим аҳамиятга эга бўлиб, уларнинг билим ва кўникмаларини янада бойитишга ёрдам беради.

An open day was held in the Directorate of "Protection" of Namangan region
An open day for pypils of Iskhakhan Ibrat Creative School in Turakurgan district was held in the Directorate of "Protection" of Namangan region. During the event, the children were able to familiarize themselves with the daily activities of the directorateʼs employees.
Specialists provided the guests with detailed information about the professional activities of the security service employees, created opportunities and modern means used by the employees. After that the children received detailed answers to all questions.
Then an exhibition of special equipment, security systems, etc. was presented to the childrenʼs attention.
Thanks to the open day, the young people not only gained new knowledge, but also motivation and inspiration. The event also helped to increase the young generationʼs respect for law enforcement agencies.
Conducting such events is important for shaping the social consciousness of young people and contributes to further enriching their knowledge and skills.