Муҳокама марказида – банк муассасаларида хавфсизликни таъминлаш
Куни кеча Тошкент вилояти Қўриқлаш бошқармаси раҳбарияти, Марказий банкининг Тошкент вилоят Бош бошқармаси ҳамда вилоят ҳудудида жойлашган барча банкларнинг масъуллари иштирокида банк муассасалари хавфсизлигини таъминлаш ва ишончли қўриқловини таъминлаш масалаларига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Тадбирда сўзга чиққанлар ҳудудларда содир этилаётган турли жиноят ва ҳуқуқбузарликларни аниқ мисоллар билан тилга олишди. Бундан ташқари, барча масъул ходимлар ҳушёр ва эътиборли бўлишлари лозимлиги, чунки эътиборсизлик ва лоқайдлик турли кўнгилсиз ҳолатларга олиб келиши мумкинлиги таъкидланди.
Тадбир якунида мутасаддиларга банклар ва уларнинг филиаллари ҳамда банкоматлар фаолиятини ўрганиб, уларни қўриқлаш ва қўриқлов воситаларини ўрнатиш бўйича топшириқлар берилди.

В центре обсуждения – обеспечение безопасности в банковских учреждениях
На днях с участием руководства Управления охраны, ответственных лиц Главного управления Центрального банка по Ташкентской области, а также представителей банков, расположенных на территории области, состоялась встреча, посвященная вопросам обеспечения безопасности и надежной охраны банковских учреждений на территории области.
Выступившие на мероприятии с речью привели конкретные примеры различных преступлений и правонарушений, совершаемых в регионах. Кроме того, было подчеркнуто, что все ответственные сотрудники должны оставаться бдительными и внимательными, ведь невнимательность и равнодушие могут привести к различным неприятным ситуациям.
В завершении мероприятия должностным лицам было поручено изучить деятельность банков и их филиалов, а также банкоматы, взять их под охрану и установить необходимые охранные средства.