МУҲОКАМА МАРКАЗИДА ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ МУСТАҲКАМЛАШ
Куни кеча “Қўриқлаш” бош бошқармасининг Хорижий давлатлар дипломатик ваколатхоналарини қўриқлаш бўйича алоҳида батальони шахсий таркиби иштирокида хизмат интизомини мустаҳкамлаш, ходимларнинг ҳуқуқий билимларини янада ошириш масалаларига бағишланган давра суҳбати бўлиб ўтди.
Шунингдек, тадбирда сўз олганлар томонидан соҳада амалга оширилаётган ислоҳотлар самараси ҳақида сўз юритиб, йўл қўйилган хато ва камчиликларни бартараф этиш, турли нохуш ҳолатларнинг олдини олиш мақсадида, шахсий таркиб билан олиб борилаётган профилактик тарбиявий ишларнинг сифати ва самарадорлигини янада ошириш, қатъий интизомий таъсир чораларини кучайтириш зарурлиги таъкидланди.
Бундан ташқари ижтимоий тармоқларда кенг тарқалган турли хил таваккалчиликга асосланган ўйинларни ўйнамаслик, коррупция, тамагирлик каби иллатларни олдини олиш ва уларга қарши курашиш, хизмат интизоми ва қонунчиликка қатъий риоя этишлари юзасидан тушунча ва тавсиялар берилди.
Давра суҳбати якунида масъуллар томонидан иштирокчиларнинг саволларига тегишли жавоб ва тушунчалар берилди.

На днях с участием личного состава Отдельного батальона по охране дипломатических представительств зарубежных государств Главного управления «Охраны» состоялся «круглый стол» по вопросам укрепления служебной дисциплины и повышения правовой грамотности личного состава.
Выступившие с речью рассказали о проводимых работах по поддержанию служебной дисциплины и законности, укреплению чувству патриотизма, верности родине и своей профессии, а также обучению и повышению квалификации, совершенствованию профессиональных и боевых навыков личного состава.
Также подчеркнута необходимость повышения качества и эффективности профилактических и воспитательных работ для сотрудников с целью изучения ошибок и недостатков, их устранения, а также пресечения различных несчастных случаев.
Кроме того, особенно подчеркнуто, что организация и участие в любых азартных и рискованных играх является уголовным преступлением.