ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ МУСТАҲКАМЛАШ МАҚСАДИДА УЧРАШУВ ЎТКАЗИЛДИ
Миллий гвардия тизимида хизмат қилаётган ходимларнинг меҳнат қобилияти, иш самарадорлиги, турмуш шароитлари, ютуқлари ва муаммолари соҳа раҳбарлари томонидан мунтазам ўрганилиб, таҳлил қилиниб борилади.
Жумладан, куни кеча Самарқанд вилоятида Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси раҳбарияти ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзолари билан ҳуқуқбузарлик профилактикаси ва жиноятчиликни, шунингдек турли хил қимор ўйинлари таъсирига тушиб қолишни олдини олишга қаратилган учрашув бўлиб ўтди.
Тадбирда "Қўриқлаш" бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари подполковник Б.С.Жумаев ҳамда хотин қизлар қўмитаси раиси подполковник Б.С.Ашурматова томонидан ҳуқуқбузарликларга қарши курашиш, коррупцион ҳолатларнинг олдини олиш ҳамда виртуал оламда авж олаётган таваккалчиликка асосланган турли ўйинларнинг аянчли якуни ҳақидаги долзарб мавзулар борасида сўз борди. Шахсий таркиб орасидаги муаммоларни ўрганиш, уларни эрта аниқлаш ҳамда бартараф этиш мақсадида масъулларга зарурий кўрсатмалар ҳам берилди.
Бундан ташқари учрашувда ходимлар киберхавфсизлик маконида содир бўлаётган янгиликлар билан таништирилиб, конфиденциал маълумотлар билан ишлаш тартиби, шахсга оид ахборот субъектларининг ўз шахсий маълумотларини тақдим этишни рад этишнинг юридик оқибатлари ҳақида қимматли маълумотларга эга бўлишди.

В ЦЕЛЯХ УКРЕПЛЕНИЯ СЛУЖЕБНОЙ ДИСЦИПЛИНЫ ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА
Руководство Национальной гвардии регулярно проводят работу по оценке трудоспособности, эффективности труда, изучению условий жизни, достижений и проблем сотрудников.
Так, например, на днях в Самаркандской области состоялась встреча руководства Главного управления «Охраны» Национальной гвардии с сотрудниками и их семьями, направленная на пресечение нарушений законности и преступности, а также участия в различных азартных играх.
На мероприятии заместитель начальника Главного управления «Охраны» подполковник Б.С.Джумаев и председатель Комитета женщин подполковник Б.С.Ашурматова подчеркнули важность борьбы с нарушениями законности, пресечения случаев коррупции и участия в различных азартных играх. Должностным лицам даны необходимые указания по изучению проблем личного состава, их раннему выявлению и устранению.
Кроме того, в ходе встречи сотрудники ознакомлены с новостями в сфере кибербезопасности, после чего получили ценную информацию о порядке работы с конфиденциальной информацией, правовых последствиях распространения персональных данных граждан.