ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ МУСТАҲКАМЛАШ МАҚСАДИДА УЧРАШУВ ЎТКАЗИЛДИ
Миллий гвардия тизимида хизмат қилаётган ходимларнинг меҳнат қобилияти, иш самарадорлиги, турмуш шароитлари, ютуқлари ва муаммолари соҳа раҳбарлари томонидан мунтазам ўрганилиб, таҳлил қилиниб борилади.
Жумладан, куни кеча Самарқанд вилоятида Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси раҳбарияти ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзолари билан ҳуқуқбузарлик профилактикаси ва жиноятчиликни, шунингдек турли хил қимор ўйинлари таъсирига тушиб қолишни олдини олишга қаратилган учрашув бўлиб ўтди.
Тадбирда "Қўриқлаш" бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари подполковник Б.С.Жумаев ҳамда хотин қизлар қўмитаси раиси подполковник Б.С.Ашурматова томонидан ҳуқуқбузарликларга қарши курашиш, коррупцион ҳолатларнинг олдини олиш ҳамда виртуал оламда авж олаётган таваккалчиликка асосланган турли ўйинларнинг аянчли якуни ҳақидаги долзарб мавзулар борасида сўз борди. Шахсий таркиб орасидаги муаммоларни ўрганиш, уларни эрта аниқлаш ҳамда бартараф этиш мақсадида масъулларга зарурий кўрсатмалар ҳам берилди.
Бундан ташқари учрашувда ходимлар киберхавфсизлик маконида содир бўлаётган янгиликлар билан таништирилиб, конфиденциал маълумотлар билан ишлаш тартиби, шахсга оид ахборот субъектларининг ўз шахсий маълумотларини тақдим этишни рад этишнинг юридик оқибатлари ҳақида қимматли маълумотларга эга бўлишди.

A MEETING WAS ORGANIZED IN ORDER TO STRENGTHEN OFFICIAL DISCIPLINE
The leadership of the National Guard regularly carries out work to assess the ability to work, work efficiency, study the living conditions, achievements and problems of employees.
For example, the other day in Samarkand region, a meeting was held between the leadership of the Main Directorate of the "Protection" of the National Guard with employees and their families, aimed at suppressing violations of the rule of law and crime, as well as participation in various gambling games.
At the event, the Deputy head of the Main Directorate of "Protection", Lieutenant Colonel B.S.Dzhumaev and the Chairman of the Womenʼs Committee, Lieutenant Colonel B.S.Ashurmatova, stressed the importance of combating violations of the rule of law, suppressing cases of corruption and participation in various gambling games. Officials have been given the necessary instructions to study the problems of personnel, their early identification and elimination.
In addition, during the meeting, employees were familiarized with the news in the field of cybersecurity, after which they received valuable information about the procedure for working with confidential information, the legal consequences of the dissemination of personal data of citizens.