Хизматни ўташда юзага келиши мумкин бўлган кўнгилсиз ҳолатларнинг барвақт олдини олиш мақсадида навбатдаги профилактик тадбир ўтказилди
Бухоро вилояти Қўриқлаш бошқармаси раҳбарияти бошчилигида хизмат интизомини мустаҳкамлаш ва шахсий таркиб фаолиятида қонунийликни таъминлаш, хизматни ўташда юзага келиши мумкин бўлган кўнгилсиз ҳолатларнинг барвақт олдини олиш мақсадида навбатдаги профилактик тадбир ўтказилди.
Учрашув давомида хизмат фаолиятининг асосий жиҳатлари, жумладан, хизмат интизомига риоя қилиш, ички тартиб-қоидаларни бажариш, хизматда ўзини тутиш маданияти, йўл ҳаракати қоидаларига риоя қилиш, шахсий хавфсизликни таъминлаш ва жамоат тартибини сақлаш масалалари кўриб чиқилди.
Ҳар бир ходимнинг иш самарадорлиги нафақат хизмат фаолияти натижалари билан, балки қонунчиликка риоя қилиш даражаси, шахсий масъулияти ва ахлоқий меъёрларга риоя қилиши билан ҳам баҳоланади.

In order to prevent possible unpleasant situations in the service early, another preventive measure was carried out
In order to strengthen official discipline and ensure legality in the activities of the personnel, the leadership of the Directorate of Protection of Bukhara region conducted a preventive measure.
The main objective of the event was to prevent possible violations during service and increase the efficiency of employees.
During the meeting, key aspects of official activity were discussed in detail, such as compliance with official discipline and internal regulations, culture of official behavior, compliance with traffic rules, ensuring personal safety and maintaining public order.
The success of each employeeʼs work is determined not only by the results of their professional activities, but also by strict compliance with the law, a high level of personal responsibility and adherence to ethical standards.