Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ва тингловчилари ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш мақсадида навбатдаги тадбир ўтказилди
Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ҳамда тингловчилари ўртасида хизмат интизоми ва қонунчилик бузиш ҳолатларини олдини олиш, ҳуқуқбузарликларнинг сабаблари ва уларга имкон бераётган шарт-шароитларни барвақт аниқлаш борасидаги ишлар доирасида Тошкент Ҳарбий суди масъул ходими иштирокида профилактик тадбир ташкил этилди.
Тадбирда маърузачи томонидан, сўнгги вақтларда ходимлар томонидан содир этилаётган қонун бузилиши ҳолатлари, уларга имкон бераётган шарт-шароитлар ҳақида тўхталиб ўтилиб, бу каби ҳолатлардан ҳар бир ходим ўзига тегишли хулоса қилиши, қонун бузилиши ҳолатларига йўл қўймаслик, фуқаролар билан хушмуомалада бўлиш, хизмат вазифаларига тааллуқли бўлмаган ишлар билан шуғулланмаслик, интизом ва тартиб қоидаларга қатъий амал қилиш лозимлиги юзасидан тушунтириш ишлари олиб борилди.

In order to maintain official discipline and law and order among the personnel and listeners of the Tashkent Regional Training Center, another preventive event was held
An event was organized among the personnel and listeners of the Tashkent Regional Training Center with the participation of representatives of the Tashkent Military Court. This event was held as part of efforts to curb cases of violations of official discipline and legislation, as well as early identification of the causes of offenses and conditions conducive to their commission.
At the event, speakers highlighted recent cases of violations of the law committed by employees and the conditions that contributed to this. During the explanatory work, it was emphasized that each employee should draw appropriate conclusions from such situations, avoid violations of the law, be polite to citizens, not engage in activities unrelated to the performance of official duties, and strictly observe the rules of discipline and order.
In addition, attention was focused on the importance of constant monitoring of their actions and taking measures to prevent possible violations.