Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ва тингловчилари ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш мақсадида навбатдаги тадбир ўтказилди
Тошкент минтақавий ўқув маркази шахсий таркиби ҳамда тингловчилари ўртасида хизмат интизоми ва қонунчилик бузиш ҳолатларини олдини олиш, ҳуқуқбузарликларнинг сабаблари ва уларга имкон бераётган шарт-шароитларни барвақт аниқлаш борасидаги ишлар доирасида Тошкент Ҳарбий суди масъул ходими иштирокида профилактик тадбир ташкил этилди.
Тадбирда маърузачи томонидан, сўнгги вақтларда ходимлар томонидан содир этилаётган қонун бузилиши ҳолатлари, уларга имкон бераётган шарт-шароитлар ҳақида тўхталиб ўтилиб, бу каби ҳолатлардан ҳар бир ходим ўзига тегишли хулоса қилиши, қонун бузилиши ҳолатларига йўл қўймаслик, фуқаролар билан хушмуомалада бўлиш, хизмат вазифаларига тааллуқли бўлмаган ишлар билан шуғулланмаслик, интизом ва тартиб қоидаларга қатъий амал қилиш лозимлиги юзасидан тушунтириш ишлари олиб борилди.

В целях поддержания служебной дисциплины и правопорядка среди личного состава и слушателей Ташкентского регионального учебного центра проведено очередное профилактическое мероприятие
Среди личного состава и слушателей Ташкентского регионального учебного центра организовано мероприятие с участием представителей Ташкентского военного суда. Это мероприятие проведено в рамках работы по пресечению случаев нарушения служебной дисциплины и законодательства, а также раннему выявлению причин правонарушений и условий, способствующих их совершению.
На мероприятии выступившие с речью осветили случаи нарушений закона, допущенные сотрудниками в последнее время, и условия, которые этому способствовали. В ходе разъяснительной работы было подчеркнуто, что каждый сотрудник должен сделать соответствующие выводы из таких ситуаций, не допускать нарушений закона, быть вежливым с гражданами, не заниматься деятельностью, не связанной с выполнением служебных обязанностей, и строго соблюдать правила дисциплины и порядка.
Кроме того, было акцентировано внимание на важности постоянного контроля за своими действиями и принятии мер по предотвращению возможных нарушений.