УМУМТАЪЛИМ МАКТАБЛАРИДА ВАТАНПАРВАРЛИК ТАДБИРЛАРИ ДАВОМ ЭТМОҚДА
Ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, уларнинг қалбида ватанпарварлик туйғусини шакллантириш мақсадида Сирдарё вилоятининг умумтаълим мактабларида ҳарбий-ватанпарварлик тадбирлари ташкил этилмоқда.
Жумладан, куни кеча бу каби тадбирлар Миллий гвардия вилоят бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси, шунингдек, Гулистон ҳарбий прокуратураси, Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи Сирдарё вилояти Кенгаши масъуллари томонидан Гулистон туманида жойлашган 1-сонли ҳамда Мирзобод туманида жойлашган 25-сонли умумтаълим мактабларида "Янги Ўзбекистон ёшлари, бирлашайлик!" шиори остида ўтказилди. Ҳарбий-ватанпарварлик тадбирларда Миллий гвардия ходимлари хизматда фойдаланиб келинаётган махсус жиҳозлар ва техникалар билан ўқувчи ёшларни яқиндан таништирди.
Таъкидлаш жоизки, ташкил этилган тадбир орқали ўқувчилар ҳарбийларнинг шарафли вазифаларига оид қизиқарли маълумотларга эга бўлдилар. Ёш авлоднинг ватанпарварлик руҳида камол топишига хизмат қилувчи бу каби тадбирлар республикамиз бўйлаб давом этмоқда.

В ШКОЛАХ ПРОДОЛЖАЮТСЯ ПАТРИОТИЧЕСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ
В целях проведения свободного времени молодежи и формирования в их сердцах чувств патриотизма в общеобразовательных школах Сырдарьинской области организуются военно-патриотические мероприятия.
Так, например, на днях подобные мероприятия под лозунгом «Молодежь Нового Узбекистана, объединимся!» организованы в школах № 1 Гулистанского района и № 25 Мирзабадского района по инициативе Управления Национальной гвардии по области и Управления «Охраны», а также Гулистанской военной прокуратуры и областного Совета Союза молодежи Узбекистана. В рамках военно-патриотических мероприятий сотрудники Национальной гвардии ознакомили ребят со специальными средствами и техникой, используемой при осуществлении служебной деятельности.
Следует отметить, что благодаря организованному мероприятию учащиеся узнали много нового и интересного об обязанностях военных, а также отметили, что это очень ответственная и почетная профессия. Подобные мероприятия продолжаются по всей нашей республике.