Минтақавий ўқув марказларида тингловчиларни тантанали қасамёд қабул қилиш маросимлари бўлиб ўтди
Куни кеча Тошкент ҳамда Фарғона минтақавий ўқув марказларида Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Қўриқлаш Департаменти сафдорлар таркибини бошланғич тайёрлаш бўйича ўқув йиғинларида иштирок этаётган тингловчиларни тантанали қасамёд қабул қилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда юртга садоқат, қонунларга ҳурмат ва Ватанга фидойилик руҳида қасамёд қилинган бўлиб, тингловчиларнинг келажакдаги хизмат фаолиятига муҳим қадам бўлди.
Тадбирни минтақавий ўқув марказлари раҳбарияти кириш сўзи билан очиб, тингловчиларни қасамёд қабул қилганликлари билан табриклаб, уларга сиҳат-саломатлик, келгуси хизмат фаолияти давомида, олиб бораётган шарафли ишларида улкан зафарлар тилади.
Шунингдек, мамлакатимизда Қуролли кучлар тизимида амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар, ривожланиш жараёнлари, яратилаётган шароитлар тўғрисида маърузалар қилиниб, бу каби эътибор ва эътирофга мос равишда Ватанпарварлик рухида садоқат билан хизмат қилиш лозимлиги етказилди.

В региональных учебных центрах прошли торжественные церемонии принятия присяги
На днях в Ташкентском и Ферганском региональных учебных центрах состоялись торжественные церемонии принятия присяги слушателями учебных сборов по начальной подготовке рядового состава Департамента охраны при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан. В ходе мероприятий была принесена присяга, символизирующая верность Родине, уважение к законам и преданность своему долгу, что стало важным этапом в будущей служебной деятельности слушателей.
Руководство региональных учебных центров открыло мероприятие вступительным словом, в котором поздравило слушателей с принятием присяги. Пожелания крепкого здоровья и больших успехов в дальнейшей службе прозвучали от представителей руководства.
Кроме того, были заслушаны доклады о широкомасштабных реформах, проводимых в системе Вооружённых Сил нашей страны, а также о процессах развития и создаваемых условиях. В докладах была особо подчеркнута необходимость преданно служить в духе патриотизма, соответствуя высокому уровню внимания и признания, которые они получили.
Особое внимание было уделено важности соблюдения присяги и её роли в формировании у слушателей чувства ответственности и готовности защищать интересы своей Родины.