Минтақавий ўқув марказларида тингловчиларни тантанали қасамёд қабул қилиш маросимлари бўлиб ўтди
Куни кеча Тошкент ҳамда Фарғона минтақавий ўқув марказларида Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Қўриқлаш Департаменти сафдорлар таркибини бошланғич тайёрлаш бўйича ўқув йиғинларида иштирок этаётган тингловчиларни тантанали қасамёд қабул қилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда юртга садоқат, қонунларга ҳурмат ва Ватанга фидойилик руҳида қасамёд қилинган бўлиб, тингловчиларнинг келажакдаги хизмат фаолиятига муҳим қадам бўлди.
Тадбирни минтақавий ўқув марказлари раҳбарияти кириш сўзи билан очиб, тингловчиларни қасамёд қабул қилганликлари билан табриклаб, уларга сиҳат-саломатлик, келгуси хизмат фаолияти давомида, олиб бораётган шарафли ишларида улкан зафарлар тилади.
Шунингдек, мамлакатимизда Қуролли кучлар тизимида амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар, ривожланиш жараёнлари, яратилаётган шароитлар тўғрисида маърузалар қилиниб, бу каби эътибор ва эътирофга мос равишда Ватанпарварлик рухида садоқат билан хизмат қилиш лозимлиги етказилди.

Solemn ceremonies were held in regional training centers
Recently, solemn oath-taking ceremonies were held at Tashkent and Ferghana regional training centers by students of training camps for the initial training of ordinary personnel of the Department of Protection under the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan. During the events, an oath was taken, symbolizing loyalty to the Motherland, respect for the laws and dedication to oneʼs duty, which became an important stage in the future professional activities of the listeners.
The leadership of the regional training centers opened the event with an introductory speech, in which they congratulated the students on taking the oath. Wishes of good health and great success in further service were expressed by representatives of the management.
In addition, reports were heard on the large-scale reforms carried out in the system of the Armed Forces of our country, as well as on the development processes and the conditions created. The reports emphasized the need to serve faithfully in the spirit of patriotism, matching the high level of attention and recognition they have received.
Special attention was paid to the importance of observing the oath and its role in shaping the listenersʼ sense of responsibility and willingness to defend the interests of their Homeland.