Қўриқлаш Департаментининг минтақавий ўқув марказларида навбатдаги битирувчиларга сертификатлар топшириш маросимлари бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Қўриқлаш Департаментининг минтақавий ўқув марказларида навбатдаги битирув маросимлари бўлиб ўтди.
Таъкидлаш жоизки, бошланғич тайёргарлик ҳамда малака оширишга келган сафдор ходимлар белгиланган режа асосидаги навбатдаги ўқув курсларини тамомлаб, ўзларининг касбий тайёргарлик йўналишларидаги билим ва кўникмаларини мустаҳкамладилар.
Тадбирларда тингловчиларнинг ўқув жараёнида эгаллаган назарий билимлари ва амалий кўникмалари алоҳида эътироф этилди. Уларнинг хизматга тайёрлиги, масъулиятни чуқур англаб етгани ва белгиланган дастур асосида пухта тайёргарлик кўргани таъкидланди.
Маросимлар якунида сўзга чиққанлар томонидан тингловчиларга келгусидаги хизмат фаолиятида зафарлар тиланди ҳамда уларнинг Ватанга садоқат билан хизмат қилишларига ишонч билдирилди.

В региональных учебных центрах Департамента Охраны состоялись очередные церемонии вручения сертификатов выпускникам
В региональных учебных центрах Департамента Охраны при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан состоялись торжественные церемонии вручения сертификатов выпускникам.
Успешное завершение обучения отметили рядовые сотрудники, прошедшие начальную подготовку и повышение квалификации. Они завершили учебные курсы в соответствии с установленным планом, существенно укрепив свои профессиональные знания и навыки.
На церемониях особо подчеркнули высокий уровень теоретических знаний и практических навыков, полученных слушателями в ходе обучения. Отмечалась их профессиональная готовность к службе, глубокое понимание ответственности и тщательная подготовка в рамках утверждённой программы.
В завершение мероприятия выступившие с речью поздравили выпускников с успешным окончанием обучения, пожелали им дальнейших успехов в служебной деятельности и выразили уверенность в их преданном служении Родине.