Қўриқлаш Департаментининг минтақавий ўқув марказларида навбатдаги битирувчиларга сертификатлар топшириш маросимлари бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Қўриқлаш Департаментининг минтақавий ўқув марказларида навбатдаги битирув маросимлари бўлиб ўтди.
Таъкидлаш жоизки, бошланғич тайёргарлик ҳамда малака оширишга келган сафдор ходимлар белгиланган режа асосидаги навбатдаги ўқув курсларини тамомлаб, ўзларининг касбий тайёргарлик йўналишларидаги билим ва кўникмаларини мустаҳкамладилар.
Тадбирларда тингловчиларнинг ўқув жараёнида эгаллаган назарий билимлари ва амалий кўникмалари алоҳида эътироф этилди. Уларнинг хизматга тайёрлиги, масъулиятни чуқур англаб етгани ва белгиланган дастур асосида пухта тайёргарлик кўргани таъкидланди.
Маросимлар якунида сўзга чиққанлар томонидан тингловчиларга келгусидаги хизмат фаолиятида зафарлар тиланди ҳамда уларнинг Ватанга садоқат билан хизмат қилишларига ишонч билдирилди.

Regular graduation certificate ceremonies were held at the regional training centers of the Department of Protection
Solemn ceremonies of awarding certificates to graduates were held at the regional training centers of the Department of Protection at the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The successful completion of the training was noted by ordinary employees who completed initial training and advanced training. They completed the training courses in accordance with the established plan, significantly strengthening their professional knowledge and skills.
The ceremonies emphasized the high level of theoretical knowledge and practical skills acquired by the students during the training. Their professional readiness for service, deep understanding of responsibility and thorough training within the framework of the approved program were noted.
At the end of the event, the speakers congratulated the graduates on their successful graduation, wished them further success in their professional activities and expressed confidence in their dedicated service to the Motherland.